BİZ SİZİ ARAYALIM DP PORTAL GİRİŞ ONLINE İŞLEMLER BİZ SİZİ ARAYALIM DP PORTAL GİRİŞ BAYİ GİRİŞİ

DP e-İmza Nedir?

Digital Planet ile elektronik imza, bireylerin elektronik ortamda kimliklerinin tespitini, bağlayıcı ve güvenli işlem yapmalarını sağlayan teknik bir çözümdür.
5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu'nda e-İmza; başka bir elektronik veriye eklenen, elektronik bir veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veri olarak tanımlanmıştır.
Güvenli elektronik imza, elle atılan imza ile aynı hukuki niteliğe sahiptir ve bu yolla oluşturulmuş verilerin senet hükmünde olduğu kabul edilir.
Türkiye'de güvenli elektronik imza verme yetkisi sadece Bilişim Teknolojileri Kurumu'ndan yetki alan Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılarına (ESHS) aittir.

DP e-İmza başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Neden DP e-İmza?

Veri Bütünlüğü & İnkar Edilemezlik

e-İmza, kullanıldığı bir veride sonradan yapılan değişiklik, ekleme ya da silme durumunun tespitini mümkün kılar. Kimlik doğrulama ve onaylama alt yapısı sayesinde işlem sahibinin elektronik ortamdaki hareketlerini inkar etmesini önler.

Zaman Damgası

İstendiği takdirde Digital Planet, zaman damgası hizmetini elektronik imza sürecine dahil ederek bir elektronik verinin üretimi, değiştirilmesi, gönderimi ve alınması işlemlerinin zamanlarının tespit edilmesini sağlar.

Geniş Kullanım Alanları

e-İmza uygulaması; kamu kurumlarıyla yapılan işlemler (Ticaret Odaları, KİK), Yargı ve Sağlık Bakanlığı sistemleri, gümrük işlemleri, e-Devlet uygulamaları ve e-Dönüşüm iş süreçlerini (e-Fatura, e-Defter, e-Bilet) kapsayan geniş bir kullanım alanına sahiptir. 

Hızlı ve Güvenli Elektronik İletişim

Güvenilir kimliklendirme ve onay mekanizması sayesinde yasal işlemlerinizi elektronik ortamda hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlar.

Operasyonel Maliyetlerin Azalması & Verimli İş Akışı

e-İmza kullanımı sayesinde noter, kırtasiye, kargo, yol vb. giderleriniz azalır, elektronik dünyanın hızıyla işlemlerinizdeki verimliliğiniz artar.

İş Takiplerinde Kolaylık

e-İmza ile elektronik ortamda gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri, anlık olarak takip edebilir, işleminizin hangi aşamada olduğunu görüntüleyebilirsiniz.