Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

Şirket Giderlerini Düşürmenin 6 Yolu

Okuma Zamanı: 4 dk.

Şirket Giderlerini Düşürmenin 6 Yolu

İşletmeye dair pek çok maliyet unsuru olabilir ve bunlara dikkat etmemeniz halinde büyük masraflarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Durumu iyi tespit edip gerekli önlemleri alırsanız maliyetlerinizde gözle görülür bir azalma olduğunu fark edebilirsiniz. Peki giderleri azaltmanın yolu neler? Şirketinizin giderlerini düşürmek için uygulayabileceğiniz yöntemleri yazının devamında bulabilirsiniz.

Şirket Maliyetlerini Düşürmenin Yolları Neler?

İşletmenizin tasarruf sağlamasının pek çok yolu bulunur. Bunlardan sizin için uygun olanları uygulayarak maliyetlerinizi minimum seviyeye düşürebilirsiniz. Peki tasarruf etmenin yolları neler?

İş yeri yemek harcamaları

Şirket giderleri arasında yer alan yemek harcamaları için bir yemek kartı firması ile anlaşabilirsiniz. Yemek kartı firmaları size vergi avantajı ve faturalamada kolaylık sağlarken mali işlemler noktasında zamandan tasarruf etmenize de yardımcı olur. Böylece, yemek ücretlerine dair operasyonel süreçlerin hızlıca gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Uzaktan veya hibrit çalışma sistemi

Temel işletme maliyetlerini azaltan uygulamalardan biri de uzaktan çalışma sistemi. İş yeriniz için belirleyeceğiniz hibrit ya da uzaktan çalışma modeli ile fiziki ofis kullanımını minimuma indirebilir, böylece elektrik, su, doğal gaz giderlerini de azaltabilirsiniz. Bu tür çalışma modelleri çalışanların daha verimli olmasına da yardımcı olur.

Kullanmadığınız hizmetler

Daha önce abonelik ya da üyelik yolu ile kullanım hakkı elde ettiğiniz ancak artık işinize yaramayan her türlü hizmetten vazgeçebilir böylece aylık ödemelerinizi azaltabilirsiniz. Kullanmadığınız uygulama veya servisleri tespit etmekte zorlanıyorsanız son 6 ay ya da 1 yıllık masraflarınızı inceleyebilirsiniz. Özellikle 3 ay ve üzerinde kullanılmamış olan tüm aboneliklerinizi iptal ederek aylık masraflarınızı düşürebilirsiniz.

Personel seçimi

İş yerinizde çalışacak olan personel sayısını iyi tespit edin. İşin gereklerine uygun miktar ve vasıfta işçi alımı yapmanız uzun vadede tasarruf etmenizi sağlar. Yanlış personel seçimi, personel devir oranını artırarak uzun vadede çok fazla maliyete sebep olur. Bu sebeple, personel alımına önem vererek tasarruf elde edebilirsiniz.

İşletmenizin müşteri ile olan ilişkileri

Müşterilerinizin görüşlerini dinlemek işletmeniz için çok önemli faydalar sağlar İşletmenizin sürdürülebilmesi adına karşılıklı iletişim ile beklentiler üzerinde konuşabilir; nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz. Bu durum aynı zamanda müşterileriniz ile aranızdaki bağı da güçlendirir. Yapacağınız fikir alışverişi ile üretmeyi planladığınız bir ürünün içeriğini revize ederek maliyeti düşürebilirsiniz.

İş yerinde teknoloji kullanımı

Rutin iş süreçleriniz için teknolojik yazılımlardan faydalanmanız işletmeniz için hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlar. Markanızı bir adım öne taşıyabilmek için web sitesi kurabilir; personel yönetimi, pazarlama gibi alanlarda takip yazılımlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca fatura kesme ve gönderme, defter oluşturma ve saklama gibi süreçleriniz için e-Dönüşüm uygulamalarını kullanarak çok önemli maliyet kalemlerimi de ortadan kaldırmanız mümkün. Örneğin, fatura kesme işlemi için ihtiyacınız olan kağıt, mürekkep, kargo gibi masraflar e-Fatura kullandığınızda söz konusu değildir. Tamamen dijital ortamda oluşturduğunuz faturanızı alıcısına tek tıkla elektronik ortamda göndererek zamandan da tasarruf edebilir; ödemelerinizi daha erken tahsil edebilirsiniz.

e-Dönüşüm’de Hızlı Çözüm: Digital Planet

e-Dönüşüm uygulamaları ile işletmenize ait muhasebesel süreçlerde maliyet avantajı ve verimlilik sağlayabilirsiniz. Özellikle orta ve büyük ölçekli işletmeler için özel entegratör kullanımı ile e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Makbuz ve e-Defter gibi elektronik dönüşüm uygulamalarını kullanırken zamanı verimli kullanma, yer ve mekan tasarrufu ile maliyetleri en aza indirme gibi pek çok avantajdan faydalanabilirsiniz.

Digital Planet sayesinde belgelerinizi dijital ortamda oluşturabilir, gönderebilir ve güvenilir bir şekilde 10 yıla kadar saklayabilirsiniz. Size ihtiyacınız olan tüm bu avantajları sunarak hızlı ve güvenli bir kullanım deneyimi yaşamanızı sağlayan Digital Planet ile e-Dönüşüm’e hızlı geçin, kolay kullanın ve daha az ödeyin! Ürün ve avantajlarımızdan faydalanmak için hemen formu doldurun, en kısa sürede sizi arayalım.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.