Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

GİB, Ocak-Şubat-Mart 2020 Dönemlerine İlişkin e-Defter ve Berat Dosyaları İkincil Kopyalarının Yüklenme Süresi İle İlgili Duyuru Yayımladı!

Okuma Zamanı: 1 dk.

GİB, Ocak-Şubat-Mart 2020 Dönemlerine İlişkin e-Defter ve Berat Dosyaları İkincil Kopyalarının Yüklenme Süresi İle İlgili Duyuru Yayımladı!

Gelir İdaresi Başkanlığı Ocak-Şubat-Mart 2020 dönemlerine ilişkin e-Defter ve berat dosyaları ikincil kopyalarının başkanlık sistemlerine yüklenme süresinin uzatılması hakkında duyuru yayımladı.

Ekim 2019 tarihli tebliğ kapsamında yayımlanan Ekim 2020 tarihli kılavuz kapsamında; mükelleflerin 15/01/2021 tarihine kadar, 2020 yılı ilk 3 ayına ilişkin e-Defter ve berat dosyalarını ikincil kopyalarını yüklemeleri gerektiği belirtilmekteydi.

İlk yükleme döneminde olunmasından dolayı uygulamanın kullanımının mükelleflerin yeterince tecrübe edilebilmesinin sağlanması ve bu süreçte hem GİB hem de mükelleflerin bilgi işlem sistemlerinde yaşanılan aşırı yoğunluktan dolayı; herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına bu süre uzatıldı. GİB tarafından yayımlanan duyuruya göre; kılavuzda belirtilen son yükleme tarihi 05/02/2021 olarak söz konusu kılavuzda güncellendi.

Duyuru hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.