Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Fatura’yı Destekleyen Yeni Uygulamalar ile Ticari Hayat Gelişiyor, Daha Çok Kurum Dijitalleşiyor!

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Fatura’yı Destekleyen Yeni Uygulamalar ile Ticari Hayat Gelişiyor, Daha Çok Kurum Dijitalleşiyor!

e-Fatura 397 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde yer alan şartları taşıyan ve elektronik ortamda oluşturulan bir belgedir. 1.1.2017 tarihinde e-Fatura’ya geçecek olan firmalar 2015 yılında 10 milyon ve üzeri ciroya sahip olmalıdır.

e-Fatura uygulamasından yararlanma; entegrasyon, özel entegrasyon ve GİB portal yöntemleriyle sağlanmaktadır. Özel entegrasyon yöntemini seçecek olan firmalar, özel entegratör aracılığıyla başvurularını yapmaktadır. Faturalar, GİB’in belirlemiş olduğu format ve standartlara uygun olarak düzenlenmektedir.

Digital Planet’in 200’e yakın muhasebe programlarımıyla tam entegrasyonu sayesinde kullanıcılar, kendi kullandıkları muhasebe programları üzerinden fatura kesmeye devam edebilecekler aynı zamanda ekranlarımız üzerinden de manuel olarak fatura oluşturabilecekler.

Düzenlenen faturaların imzalanması firmaların kendi mali mührüyle yapılabilmektedir, Digital Planet müşterilerine kolaylık sağlayacak şekilde imzalama işlemlerinde kendi mali mührünü kullanabilmektedir.

Dijitalleşme Sürecinde Neler Oluyor?

Kurumların ticari hayatlarına hız kazandıran ve kolaylaştıran uygulamalar ile dijitalleşme süreci ihracatta e-Fatura, e-İrsaliye gibi e-Fatura sistemini destekleyen uygulamalar ile her geçen gün gelişiyor.

1.1.2017 tarihi itibariyle e-Fatura kapsamına alınacak ihracat faturaları Gümrük Çıkış Beyannamesi ekinde yer alan faturaları düzenleyen(serbest bölge işlem formu ekindeki faturalar kapsam dışıdır)firmalar için zorunlu hale gelecek.

Yine 1.1.2017 tarihi itibariyle e-İrsaliye çözümü hayata geçirilecek ve kağıt ortamındaki irsaliyeler elektronik ortama taşınarak bu alandaki basım, gönderim ve arşivleme maliyetlerinin azalmasına olanak sağlayacak.

Digital Planet olarak biz, hızla ilerleyen ve gelişen sektörel yönelimleri takip etmek ve yönetmeliğe uygun geliştirmeleri önceden planlayarak müşterilerimizin hayatlarını değiştirmeden kolayca adapte olabilecekleri en uygun yapıyı onlara sunmaktan sorumluyuz.

Bizimle entegrasyon sağlayarak ihracat, yolcu beraber eşya ihracı faturası, e-İrsaliye düzenleyen müşterilerimiz e-Fatura ve e-İrsaliyelerini sorun yaşamadan düzenleyebilecekler.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.