Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Fatura’nın 5 Milyona Düşmesinin Reel Sektöre Etkileri

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Fatura’nın 5 Milyona Düşmesinin Reel Sektöre Etkileri

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayımlamış olduğu 19 Ekim 2019 tarihli son tebliğ kapsamında 2018 veya müteakip yıllık cirosu 5 milyon TL’yi aşan mükelleflere 1 Temmuz 2020’ye kadar e-Fatura ve e-Defter uygulamalarına geçiş zorunluluğu getirildi. Bu durum reel sektörde faaliyet gösteren on binlerce firmayı yakından ilgilendiriyor. Mevcut geçişlere ek olarak 70 bin şirketin daha bu tebliğ ile e-Fatura’ya geçmesi bekleniyor.

Elbette bu denli büyük bir geçişin reel sektöre etkileri olacak. Çok sayıda firmanın muhasebesel süreçlerinin geleneksel sistemlerden dijital sistemlere aktarılacak olması iş yapış ve yönetim şekillerinin de yeniden dizayn edilmesine yol açacak. Tüm bunların dışında e-Fatura ülkemize, topluma, çevreye ve daha birçok konuya dokunacak…

Ekonomide Tasarruf Sağlanacak!

Birçok konuda giderin ortadan kalkması ile firmalar ekonomik anlamda milyonlarca liralık tasarruf sağlamış olacak. Bundan ülke ekonomisi de olumlu yönde etkilenecek.

Fatura bastırma, yazdırma, imzalama ve kaşeleme, kargolama, arşivleme gibi masraflar ve bunların operasyonel yükü azalır. Bu sayede fatura masrafları 3-5 TL’den kuruşlar seviyesine düşecek.

Zaman Kavramı Lehinize Olacak!

Faturalar çok hızlı bir şekilde alıcısına ulaşır ve alıcılar da faturaları anında görebilir. Üstelik faturaların kargoda kaybolması, şirket içinde geciktirilmesi, ilgili kişiye ulaşamaması gibi sorunların tamamı ortadan kalkar. Alıcıların faturaları kabul edip etmediğini ve hatta alıcı tarafından görülüp görülmediğini bile kontrol edebilirsiniz.

Dijital ortamda arşivlenen faturalarınıza istediğiniz her an ve her yerden ulaşabilirsiniz. Eski bir faturanıza ulaşmak istediğinizde de tozlu rafların ve üst üste biriken dosyaların arasında kaybolmayacaksınız.

Çevrenin Korunmasına Büyük Katkı Sağlanacak!

e-Fatura ile kağıt tüketiminizi azaltarak doğayı koruyabilirsiniz. Yalnızca e-Fatura ya da e-Defter’de değil. Tüm süreçlerinizin dijital dönüşümünü sağlar iseniz kâğıt kullanımın önüne geçerek dünyamızın geleceğine büyük bir yatırım yapabilirsiniz.

Dijital Çağımız İçin En Önemli Olgusu Güvenlik!

e-Fatura ile birlikte faturalaşma ve birçok muhasebesel süreçlerin dijitalleşmesi, finansal verilerin güvenliği konusunu da gündeme getiriyor. Faturalarınızın ve fatura verilerinizin doğru şekilde, güvenli bir ortamda oluşturulması, iletilmesi, saklanması ve yönetilmesi e-Fatura sayesinde çok kolay.

e-Fatura’da kullanılan nitelikli elektronik imzalama süreçleri ile belgelerin bütünlüğü, değişmezliği ve kaynağının doğruluğu da sağlanmış olmaktadır.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.