Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri / e-Bilet, e-Mutabakat, e-Yedekleme Nedir?

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri / e-Bilet, e-Mutabakat, e-Yedekleme Nedir?

e-Dönüşüm ile birlikte firmalar, kurum içi operasyonel süreçlerinde dijitalleşme yolunda hızla ilerliyor. e-Dönüşüm’e kendinizi yabancı hissediyor ya da bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, aşağıdaki kavramlara göz atabilirsiniz:

e-Bilet Nedir? Etkinliklerde ya da yolcu taşımacılığı gibi hizmetlerde kâğıt biletin yerine geçen elektronik bir uygulamadır. Üzerinde mali mühür bulunur. Bu belgelerin bilgisayardan çıktısı alınabilir ya da mobil cihazlara gelen QR kodları kullanılabilir. Kâğıt ve diğer malzeme masraflarından tasarruf etmek, hatasız bilet gönderimi ve güvenlik e-Bilet uygulamasının sunduğu avantajlar arasında bulunur.

e-Mutabakat Nedir? Şirketlerin müşteri ve tedarikçileri arasında tanımlanmış alacak-borç hesaplarının elektronik ortamda daha kolay ve hızlı olarak karşılaştırılmasını sağlar. e-Mutabakat BA-BS mutabakatları ve cari hesap mutabakatları için kullanılabilir. Tek bir ekran üzerinden alacak borç hesaplarını denetlemek ve sonuçları analiz etmek, hesaplarda karışıklığın önlenmesini sağlamanın yanında; kâğıt, yazıcı çıktısı, telefon görüşmeleri, kurye gönderimi ve arşivlemeye dair tüm operasyonel işlemlerin elektronik yönetim ve takibini sağlamak açısından önemlidir.

e-Yedekleme Nedir? Sahip olunan tüm elektronik belgelerin yine dijital ortamda saklanmasına izin veren sistemdir. e-Yedekleme sayesinde belgelerin kopyaları saklanır ve bu kopyalara internetin olduğu her yerden ulaşılabilir. Ayrıca geliştirilmiş güvenlik sistemleri sayesinde bu belgelerin güvenliği de korunur.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.