Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

Verileriniz Güvende mi?

Okuma Zamanı: 3 dk.

Verileriniz Güvende mi?

Gelişen teknoloji ve beraberinde yaşanan dijital dönüşüm sahip olduğumuz birçok önemli verinin de dijitale aktarılmasını sağlıyor. Bu durum dijital ortama aktarılan bilgilerin güvenliğinin sağlanması yani “verilerin güvenliği” konusunu her zamankinden daha önemli kılıyor.

Evet, dijitalleşmenin günümüzün en önemli gerekliliği olduğu ve her alanda işimizi kolaylaştırdığı yadsınamaz bir gerçek. Fakat içinde bulundurduğu en büyük handikap ise veri güvenliğinin ne şartlarda korunduğu konusu. Elbette oyun kuralına uygun şekilde oynandığında tüm veriler güvende. Peki, ya bu oyun kuralına göre oynanmaz ise? O zaman bizi neler bekliyor?

Verilerinizle Neler Yapılabilir?

Kişisel veriler; kişinin kimlik, iletişim, sağlık ve mali bilgileri, gerçek ya da tüzel kişiye ait firma bilgileri (tüm ticari hareketliliğiniz) ve hatta daha da geniş alanda bakıldığında özel hayatı, dini ve siyasi görüşüne ilişkin bilgileri kapsıyor.

Dijital dönüşümün önemli bileşenlerinden bir tanesi olan e-Dönüşüm ile birlikte iş süreçlerinin dijitalleşmesi, finansal verilerin güvenliği konusunu da gündeme getiriyor. Faturalarınızın ve fatura verilerinizin doğru şekilde, güvenli bir ortamda saklanması ve yönetilmesi özellikle Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun (KVKK) getirdiği şartlar açısından şirketler için artık hayati konular arasında yer alıyor. Bunun en önemli sebebi de oluşabilecek ufak bir hatanın çok ciddi kayıplara neden olabilecek olması.

Ticari kuruluşlar özelinde ifade edecek olursak; bu bilgilerin üçüncü kişiler olarak ifade edilen taraflara aktarılması durumunda kişisel verilerinizin güvenliği tehdit altında olacaktır. Özellikle e-Dönüşüm uygulamalarını bir özel entegratör aracılığıyla kullanan firmaların düzenlemiş olduğu faturalar üzerinde yer alan birçok bilgi; kötü niyetli biçimlerde kullanılabilir. Örneğin; bu veriler ekonomik hayatta her sektördeki kurum ve kuruluşların satış, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için çok faydalı olabilir. Bu verilerin kullanılması yasal değildir ve hiçbir firma bu kadar mahrem bilgilerinin yayılmasını tercih etmez. Ayrıca e-Fatura mevzuatında faturayı oluşturanın yanı sıra, alıcısının da rızası olmadan kendilerine ait bilgilerin üçüncü kişiler ile paylaşılması kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle özel entegratör seçimi hayati bir önem taşıyor. Dolayısıyla e-Dönüşüm alanında sektörde bilinen ve güvenlik konusuna hassasiyet gösteren firmalar ile çalışmanız ve müşterilerinizi bu konuda bilgilendirmeniz kişisel verilerin güvenliği açısından doğru bir adım olacaktır.

Digital Planet İle Tüm Verileriniz Güvende

Digital Planet, 12.000’in üzerinde müşterisi, %99 müşteri memnuniyeti, 6 milyara ulaşan Türkiye’nin en gelişmiş fatura saklama kapasitesi, 130’un üzerinde ulaşan çalışan sayısı, 20 yıllık sektör tecrübesi, teknoloji ihracatı ve 7/24 müşteri desteğiyle Türkiye’nin lider teknoloji şirketleri arasında yer alıyor.

Fatura gibi en sıkı şekilde korunması gereken hassas verilerinizin bu bilinçle, hızlı ve güvenli şekilde işlenmesi ve saklanması konusunda kendini ispat etmiş bir özel entegratör ile çalışmak da oldukça önemli bir konu. Digital Planet olarak kuruluşumuzdan bu yana tüm müşterilerimizin verilerinin güvenliği konusunda özel bir hassasiyet gösteriyoruz.

“Güvenilir Özel Entegratörünüz” mottosuyla çıktığımız bu yolda; faturalarınız başta olmak üzere verilerinizin güvenli bir şekilde korunması ve saklanması konusunda çok ciddi hassasiyet gösteriyoruz. Sahip olduğumuz kurumsal değerlerimiz çerçevesinde; önem verdiğimiz ve desteklediğimiz süreçlerin başında olan bilgi güvenliğinin en üst düzeyde sağlanması gerektiğine inanıyoruz.

e-Fatura Ciddi Bir İştir. Ciddi Bir Yaklaşım İster!
İhtiyaç duyduğunuz her an, doğru ve güvenilir e-Dönüşüm iş ortağınız olarak yanınızdayız.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.