BİZ SİZİ ARAYALIM DP PORTAL GİRİŞ ONLINE İŞLEMLER
Blog
Blog
Mali Mührünüzün Kullanım Süresini Kontrol Etmeyi İhmal Etmeyin!

Mali Mührünüzün Kullanım Süresini Kontrol Etmeyi İhmal Etmeyin!

1 dk okuma süresiBlog / Önemli Duyuru

Gelir İdaresi Başkanlığı, “Mali Mühür Süreleri” hakkında yayınladığı duyuru ile kullanım süresi tamamlanan mali mühürlerin yenileme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken uygulamalara yer verdi.

2013 yılında Kamu Sertifikasyon Merkezi’nden temin edilen mali mührünüzün üzerinde yazan kullanım süresine dikkat etmeniz gerektiği belirtiliyor. Kullanım süresi tamamlanan mali mühürleri yenilemek için başvuru işlemlerini Kamu Sertifikasyon Merkezi’nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirmek mümkün.

e-Fatura kayıtlı kullanıcısı olan mükellefler yeni mali mühür gelene kadar e-Fatura olarak düzenlenmesi gereken faturalarını kağıt ortamında düzenleyebilecek ancak e-Fatura kayıtlı kullanıcıları tarafından kendilerine düzenlenecek faturalar ise e-Fatura olarak düzenlenmeye devam edilecektir. Sistemlerine düşen faturalara ulaşmak isteyen mükelleflerin bu konuyla ilgili ayrı bir dilekçe ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No:16 Dışkapı/ANKARA adresine başvurmaları halinde kendilerine gönderilecek geçici bir şifre ile bu faturaları alması sağlanabilecektir.

e-Defter beratları için ise teknik olarak yasal süre aşıldıktan sonra da Gelir İdaresi Başkanlığı e-defter uygulamasına gönderimi yapılabilmektedir.

Duyurunun tamamını okumak için tıklayın: http://bit.ly/2exqwhn

PAYLAŞ:

Önemli Duyuru

Digital Planet

Tarih

22.10.2016

KATEGORİ

Önemli Duyuru