BİZ SİZİ ARAYALIM DP PORTAL GİRİŞ ONLINE İŞLEMLER
Anasayfa > Blog > e-Belge Zorunluluğu Olan Mükelleflerin Kağıt Belge Düzenleyebileceği Durumlar Hakkında Duyuru Yayımlandı!

1 dk okuma süresi

e-Belge Zorunluluğu Olan Mükelleflerin Kağıt Belge Düzenleyebileceği Durumlar Hakkında Duyuru Yayımlandı!Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 6 Ağustos 2021 tarihinde e-Belge zorunluluğu olan mükelleflerin kâğıt belge düzenleyebileceği durumlar hakkında bir duyuru yayımladı.

GİB, ülkemizde meydana gelen yangınlar nedeniyle 28 Temmuz 2021 tarihinden itibaren mücbir sebep hali ilan etmişti. Bu doğrultuda, mücbir sebep hali ilan edilen il ve ilçelerde e-Belge düzenleme zorunluluğu bulunan mükelleflerin; donanım veya yazılım sistemlerinde, elektrik veya internet bağlantılarında arıza yaşanması, sistemlerinin zarar görmesi gibi durumlarda 22 Ağustos Pazar günü saat 23.59'a kadar e-Belge yerine kâğıt belge düzenleme opsiyonu tanındı. Duyuruda bahsi geçen il ve ilçeler ise şu şekilde;

• Osmaniye ili Kadirli ve merkez ilçeleri,

• Antalya ili Akseki, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, Manavgat ve İbradı ilçeleri,

• Mersin ili Aydıncık ve Silifke ilçeleri,

• Adana ili Aladağ, İmamoğlu, Karaisalı ve Kozan ilçeleri,

• Muğla ili Bodrum, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Seydikemer ve Kavaklıdere ilçeleri.

Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki; belirtilen mücbir sebep hallerinde herhangi bir engeli oluşmayan mükelleflerin bu süreçte belgelerini e-Belge olarak düzenlemeye devam etmeleri gerekiyor.

Duyuruyu incelemek için buraya tıklayınız.

Duyuru

Digital Planet

Tarih

12.08.2021

KATEGORİ

Duyuru

PAYLAŞ: