BİZ SİZİ ARAYALIM DP PORTAL GİRİŞ ONLINE İŞLEMLER
Blog
Blog
DIGITAL PLANET Türkiye'nin  e-Dönüşüm Yol Haritasını "e-Dönüşüm ve Ötesi Zirvesi"yle Çizdi!

DIGITAL PLANET Türkiye'nin e-Dönüşüm Yol Haritasını "e-Dönüşüm ve Ötesi Zirvesi"yle Çizdi!

5 dk okuma süresiBlog / Bizden Haberler

Türkiye’nin e-Dönüşüm sürecini geleceğe taşıyacak uygulamalar ‘E-Dönüşüm ve Ötesi Zirvesi’nde tartışıldı. Türkiye’nin e-dönüşümde öncü ve lider kuruluşu Digital Planet’in 5 Kasım 2015 Conrad İstanbul’da düzenlediği ‘E-Dönüşüm ve Ötesi Zirvesi’nde sektörün dünü bugünü ve yarını uygulamalı sunumlarla anlatıldı.

e-Dönüşümde öncü, lider ve sektör yöneticisi konumunda olan Digital Planet’in Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Vural, 2001 yılından bu yana yenilikçi ürün ve hizmetlerle 2 bin 500’den fazla müşteride 50’ye yakın ERP sistemiyle tam entegre çalıştıklarını söyledi. E-fatura, e-defter, e-arşiv konularında Türkiye’nin açık ara en büyük, en güvenilir ve en çok e-fatura işleyen firması Digital Planet’in önümüzdeki dönemde kurumlara yeni fırsat ve çözümler sunarak e-dönüşüm süreçlerini çok daha öteye taşıyacağını ifade eden Adnan Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

Digital Planet olarak aylık 50 milyona yaklaşan bireysel e-arşiv faturası adediyle bu alanda yaklaşık yüzde 90 trafiği yönetiyoruz ve açık ara en büyük e-arşiv platformuna sahibiz. Bugün toplam 3,5 milyar faturaya ulaşan saklama kapasitemizle dünya çapında bir fatura saklama platformuyuz. Aylık yaklaşık 100 milyon ekstre, fatura, poliçe gibi toplu doküman tasarım ve üretim platformunda yüzde 90 pazar payımızla lider konumdayız. 20 faturaya da 20 milyon faturaya da hizmet verebilen kurumlara özel çözümleri, doğrudan ve 90’a yaklaşan partner ağı üzerinden sunabiliyoruz. Bu özelliğimizle en kapsamlı, en hızlı ve güvenli geçişi sunan çözüm platformu olduğumuzu söylemek isterim. Ödüllü sıkıştırma teknolojisiyle sayısal imzalanmış PDF, UBL, e-defter dokümanlarını kayıpsız olarak yüzde 98 sıkıştırarak saklayabiliyor ve kolayca erişim imkânı sunan özel teknolojileri bünyemizde bulunduruyoruz. Kişiye özel mesajlar, kampanyalar, toplu doküman/fatura tasarım, üretim, yönetim ve gönderim çözümlerinde de en çok tercih edilen firmalardan biri olmanın gururunu yaşıyoruz.”

Adnan Vural, e-fatura, e-defter, e-arşiv konularında Türkiye’nin açık ara en büyük, en güvenilir, en çok e-fatura işleyen firması Digital Planet’in önümüzdeki dönemde kurumlara yeni fırsat ve çözümler sunarak e-dönüşüm süreçlerini çok daha öteye taşıyacağını ifade etti. Adnan Vural, “E-dönüşüm içinde bulunduğumuz bilgi çağının bir gereği… Ancak e-dönüşümde de yeni şeyler söylemenin zamanı geldi. Çünkü bugünün ötesine geçmemiz gerekiyor” diye konuştu.

payALL Uygulaması & ParanTez Platformu


Mobil uygulamaların kurumsal ve bireysel faturalarda ödeme ve tahsilat aracı haline geldiğine işaret eden Adnan Vural, bu amaçla hazırlanmış PayAll mobil uygulamasıyla hızlı ve güvenli ödeme ve tahsilat gerçekleştiğine dikkat çekti. PayALL üzerinden kullanıcıların kart taşıma, verme, fatura kaybolma, pos bekleme gibi sorunların ortadan kalktığını ayrıca kartların sunduğu avantajlara ek fırsatlardan da yararlanacağını anlatan Adnan Vural, Digital Planet’in yeni ürünü ‘Parantez’ ile kurumlara finansal alternatif ve çözüm sunan platform oluşturduklarını ifade etti.

İşletmelerin finansal ihtiyaçlarını bu platform üzerinden çözeceğini belirten Adnan Vural, işletmelerin Parantez platformu üzerinden servis sağlayan bankalar ve faktoring firmalarıyla bir araya geleceğini ve en avantajlı tekliflerle en uygun finansman seçeneklerine elektronik ortamda ulaşabileceğini vurguladı. Adnan Vural, “İşletmeler çok sayıda banka ve finansal kuruluştan gelecek teklifleri hızlıca değerlendirerek tedarik finansmanı, erken fatura tahsilatı, kredi gibi işlemlerde süratli, operasyon yükü olmadan ucuz finansman sağlama imkânına kavuştu” dedi.

İşletmelerin mobil analitik platformuyla fatura kalemleri bazında kıyaslamalar yaparak, daha hesaplı tedarik sağlayabildiklerine işaret eden Adnan Vural, tedarik ve bayi ağı otomasyonunu, e-fatura ve Kayıtlı E-Posta (KEP) ile birleştirerek iş ortaklarıyla hızlıca elektronik mutabakat sağladıklarına dikkat çekti. Adnan Vural, e-dönüşüm ile sipariş, stok kodları gibi eşleştirmelerle de hızlı ve hatasız ticaretin yolunun açıldığını anlattı.

CFO Paneli - Moderatör Rauf Ateş


‘E-Dönüşüm ve Ötesi Zirvesi’nde Capital Dergisi Yayın Direktörü Rauf Ateş’in moderatörlüğünü üstlendiği CFO Paneli’nde ise Akkök Holding, Fiba Perakende Grubu, Novartis Türkiye, Çelebi Hava Servisi ve Makyol yöneticileri e – dönüşüm stratejilerini, aldıkları sonuçları ve e-dönüşüm sistemine geçecek şirketler için önerilerini paylaştı.

Panelde, PepsiCo Finans ve İK Çözümleri Müdürü Selçuk Ergül e-dönüşüm başarı öykülerini anlatırken, PWC Türkiye’den Cem Aracı ve Yasemin Bekgöz e-dönüşüm gündemi ile ilgili bilgi verdi. Digital Planet Ürün Sorumlusu Mesut Yıldırım’ın mobil ve bankacılıkta örnek uygulamaları anlattığı Zirve’nin açılış konuşmasını üstlenen Kadir Çöpdemir, E-Dönüşüm ve Ötesi Zirvesi’nin sonunda da e-dönüşüm’ü kendi gözünden yorumlayarak, katılımcılardan yoğun alkış aldı.

E-Dönüşüm ve Ötesi Zirvesi’nin sonunda gerçekleştirilen çekilişle katılımcılara 10 mini I-pad hediye edildi.

PAYLAŞ:

Bizden Haberler

Digital Planet

Tarih

6.11.2015

KATEGORİ

Bizden Haberler