BİZ SİZİ ARAYALIM DP PORTAL GİRİŞ ONLINE İŞLEMLER
Anasayfa > Blog > 2017 Billentis Uluslararası e-Fatura Raporu Yayınlandı! Her yıl Güncellenen Billentis Raporu'nda Bu yıl Digital Planet de Yer Aldı!

1 dk okuma süresi

2017 Billentis Uluslararası e-Fatura Raporu Yayınlandı! Her yıl Güncellenen Billentis Raporu'nda Bu yıl Digital Planet de Yer Aldı!Bağımsız e-Fatura pazar analisti ve uluslararası e-Faturalama danışmanı tarafından hazırlanan Billentis, bilinen en büyük uluslararası e-Fatura araştırma raporudur. e-Fatura sistemine geçmeyi düşünen tüm birey ve tüzel kuruluşların kendi araştırmalarında yararlanacağı bir başvuru kaynağıdır. 

Raporun yayınlanma amacı, geleneksel yöntemlere dayanan kağıt fatura yönetimini dijital dönüşümün avantajlarıyla değiştirmek isteyen tüm fatura düzenleyici ve alıcıları desteklemek. Rapor, e-Fatura süreçleri ile ilgili küresel çapta ayrıntıları ve değerlendirmeleri sunuyor, e-Fatura ile ilgili bilinmesi gereken tüm bilgileri sağlamayı amaçlıyor.

“e-Fatura’da Küresel Pazar Olgunluğu” kavramının incelendiği raporda ülkeler, “Liderler”, “Ortalama”, “Gelişmekte Olanlar” ve “Tembeller” olarak ayrıştırılmış olup Türkiye bu sıralamada “Ortalama” kategorisinde uer alırken, son yıllarda ülkece e-Fatura süreçlerinde ciddi bir ilerleme gerçekleştirildiği de vurgulanmaktadır.

2017’de e-Fatura hacminin dünya çapında yıllık %10-20’lik büyüme oranı ile en az 36 milyara ulaşmasının beklendiğinin de altı çiziliyor.

Alıntılar:

“Digital dönüşüm artık bir seçenek değil, bir zorunluluktur. Bugünün sorusu, sağlıklı bir işi sürdürürken dijitalleşmenin gücünü nasıl ortaya çıkardığımızdır.”(s.7)

“Billentis, 2017’de küresel e-Fatura pazarı büyüklüğünün 3,3 milyar euro (3,6 milyar dolar) olduğunu ve 2024 yılında bu rakamın 16.1 milyar euro’ya (17,4 milyar dolar) ulaşacağını tahmin ediyor.” (s.10)

“2017’de e-Fatura kullanma zorunluluğu çerçevesinde ciro eşiği azalabilir ve zorunlu işletmelerin sayısı 100.000’den fazla olabilir.” (s.21)Bizden Haberler

Digital Planet

Tarih

1.6.2017

KATEGORİ

Bizden Haberler

PAYLAŞ: