BİZ SİZİ ARAYALIM DP PORTAL GİRİŞ ONLINE İŞLEMLER

Başarı Hikayelerimiz

Organik Dönüşüm

Organik Dönüşüm

Bu hikayede size, e-Dönüşüm’de herkese ilham veren bir başarı hikayesi anlatacağız. Şimdiye kadar “e-Dönüşüm ve ötesi” derken, e-Dönüşüm’ün sınırları aştığından bahsetmiştik. İşte tam da bunu vurgulayan hikayemizde, mekana ve imkanlara bağlı kalmayan e-Arşiv’in var oluşu ve alıcısına kolaylıkla ulaşabildiğini göreceksiniz.

Her hikayenin bir başkahramanı var elbette, bizim kahramanımız ise Hatice Hanım; Çanakkale Kepez’deki Doğa Tarım adını verdiği çiftliğinden, organik tarım ile mahsül toplayan bir işletme sahibi. Hatice Hanım istiridye ve kültür mantarlarının yanı sıra mevsiminde meyve ve sebze de yetiştirip tüketicilere ulaştırıyor. Çiftliğinde bilgisayarı ve bilgisayarına bağlı interneti yok. Internet gerektiren durumlarda mobil telefonunu kullanıyor. Kısa bir süre öncesine kadar, tüm faturalama işlemlerini geleneksel yöntemlerle yürütüyor, matbu fatura kesiyordu. Çıktı, kargolama, arşivleme vb. maliyetlere, bu işlemleri şehre uzaktan gerçekleştirmenin zorluk ve dezavantajları da ekleniyordu.

Hikayenin ilk bölümünde; Digital Planet’in çözüm ortağı BizimHesap devreye giriyor. Hatice Hanım, BizimHesap ön muhasebe programı ile tanışarak artık müşterilerini, satışlarını, ödemelerini, tahsilatlarını ve stoklarını tek bi yerden (mobil telefonundan!) takip edebilmenin kolaylığına alıştı. Fakat, satış sonrası faturayı hala kağıt fatura olarak düzenlemek yine işleri zorlaştırmaya devam etmekteydi. İşte bu noktada BizimHesap çözüm ortağı, onu, Digital Planet’in e-Arşiv çözümü ile tanıştırdı. e-Arşiv uygulamasıyla faturalarını bilgisayara gerek duymadan, mobil telefonunda hazırladı ve yine telefonundan göndermeye başladı. Tüm işlemlerini otomatik hale getiren BizimHesap ve Digital Planet işbirliğiyle Hatice Hanım, matbu faturaya da veda etmiş oldu. Satanın da alanın da memnun olduğu bu dijital dönüşüm hikayesi, mutlu sonla bitecek tüm hikayelerin de zeminini oluşturuyor.

e-Arşiv’e gönüllü geçiş, bilindiği gibi Gelir İdaresi Başkanlığı’nın da oldukça desteklediği ve önerdiği bir girişim.

Dileriz ki Hatice Hanım’ın vizyoner bakış açısıyla gerçekleştirdiği bu girişim örneği, dijital dönüşüme çoktan adapte olmuş büyük firmaların yanı sıra, dönüşüme dahil olmak isteyen küçük KOBİ’lerin yoluna da ışık tutar. Böyle deneyimler yaşadıkça Hatice Hanım’ınki gibi daha nice gönüllü geçiş ve başarı hikayesiyle karşılaşacağımızı umutla söyleyebiliyoruz. Digital Planet ve BizimHesap olarak bizler, bu ışığın aydınlattığı firmalarımız ile birlikte yol almaktan her zaman memnun olacağız.

Başarılarımız