Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

Perakendenin Devleri Digital Planet Sponsorluğunda ”İnovasyon”u Konuştu

Okuma Zamanı: 2 dk.

Perakendenin Devleri Digital Planet Sponsorluğunda ”İnovasyon”u Konuştu

Digital Planet’in co-sponsorluğunu üstlendiği “Perakendede İnovasyon Forumu ve Ödülleri” perakende sektörünün devlerini bir araya getirdi. Digital Planet Başkanı Adnan Vural’ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, perakende alanındaki inovasyon faaliyetleri gündeme taşındı.

Yeni teknolojilerle iş dünyasına inovatif çözümler üreten Digital Planet’in co-sponsorluğunu üstlendiği “Perakendede İnovasyon Forumu ve Ödülleri”, 21 Aralık 2017 tarihinde Shangri-La İstanbul’da gerçekleşti. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından ve Birleşmiş Markalar Derneği’nin desteğiyle düzenlenen etkinlikte çeşitli sektörlerin perakende alanındaki öncüleri bir araya geldi.

Türkiye’nin en yeni perakende sektörü buluşması olarak adlandırılan etkinliği, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de katılımıyla onurlandırdı. Sektördeki değişimi gözler önüne sermeyi ve perakendedeki inovasyonu gündeme taşımayı amaçlayan etkinlik, “Teknoloji Devrimi”, “AVM’lerde inovasyon mümkün mü?”, “Duayenler ve İnovasyon” adlı üç ayrı oturumda önemli isimleri ağırladı.

Etkinliğin konuşmacıları arasında yer alan Digital Planet Başkanı Adnan Vural, ülkedeki inovasyon faaliyetleriyle ilgili yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada ödül alacak çok değerli kuruluşlarımızla birlikte, ödül alamayan, inovasyon yapan, yapmaya çalışan, üreten, hizmet sunan tüm kuruluşlar övgüyü hak ediyor. Digital Planet olarak, bugün itibariyle 6500 üstü kuruma aylık 7-8 milyon kurumsal, 50 milyon üstü bireysel fatura adediyle, açık ara en büyük e-Dönüşüm platformuna sahibiz. Tescilli ve ödüllü bir AR-GE firması olarak, teknolojinin ticarete sosyal adalet sunması ilkesiyle inovasyon ve teknoloji üretme yolunu seçtik. Bu seçtiğimiz yol belki zor, zahmetli, riskli ve pahalı olabilir ancak hem globalleşme hayallerimizi gerçekleştirmek hem de ülkemize bu yönde katkı sağlamak istiyoruz. Çünkü gerçek anlamdaki kalkınmanın teknolojiyi tüketmekle değil üretmekle olacağına inanıyoruz.”

Konuşmacıların aktardığı önemli bilgilerin ardından etkinliğin sonunda, yapılan araştırma sonuçlarına göre verilen “Perakendede Büyüme Ödülleri” ile perakendeciler, cirodan istihdama, mağaza sayısından metrekare büyüklüğüne kadar çeşitli alanlarda ödüllendirildi.

 

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.