Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

KOBİ’ler İçin Gelecekte Var Olmak ya da Olmamak

Okuma Zamanı: 3 dk.

KOBİ’ler İçin Gelecekte Var Olmak ya da Olmamak

Dijitalleşme süreçlerine başlamış ya da başlayacak olan başta KOBİ’ler olmak üzere çok sayıda şirketin başarılı olabilmesi için izlenmesi gereken bir dizi yol var. Bu yolda şirketlere faydalı olabilmek adına “KOBİ’lere dijitalleşme yolculuklarında önemli tavsiyeler” niteliğinde olacak bir yazı dizisi hazırladık. Keyifle okumanızı diliyoruz.

Dünya daha önce eşi benzeri görülmemiş bir teknolojik değişim ve dönüşüm sürecinden geçiyor. Şüphesiz tüm bu değişim ve dönüşüm reel sektörde de kendini iyiden iyiye göstermeye başladı. Artık farklı bir dünya ekonomisi var. Burada var olmak, günün rekabet dinamiklerine ayak uydurmak teknolojik gelişmelere uyum sağlamak ile mümkün. e-Dönüşüm süreci hayatımızın her alanını yeniden şekillendirdi. Öyle ki hizmet sektöründen sanayi üretimine hatta tarıma varıncaya kadar faaliyet gösteren şirketlerin bulundukları sektörlerde rekabet edebilmeleri için dijitalleşme süreçlerine girmeleri ve gerekli yatırımları yapmaları gerekiyor.

Özel sektör içinde faaliyet gösteren şirketlerin dışında yola henüz çıkacak olan ve start up kategorisinde değerlendirilen yeni kurulmuş/kurulacak şirketlerin de doğrudan dijital dünyanın gereklerine sahip bir biçimde yola koyulmaları onların lehine olacak.

Dijitalleşen KOBİ’ler Ayakta Kalacak

e-Dönüşüm özelinde yaşanan gelişmeler yalnızca Türkiye için geçerli bir durum değil. Tüm dünyada önce bir trend olarak başlamış olsa da sonrasında trend olmanın ötesinde tüm sektörler için kalıcı bir hale dönüştü. Şimdi ise gelişme göstermek ve gelecekte var olmak isteyen yerel işletmelerin ve KOBİ’lerin kısa, orta ve uzun vadeli tüm stratejilerinin ayrılmaz bir parçası oldu. İnovasyon olmadan rekabette var olmanın imkânsız olduğu, bu sebepten ötürüdür ki dijitalleşmeyi yadsıyarak yol alınamayacağı ve dijitalleşmenin önünü açıcı nitelikte çalışmaların desteklenmesi gerektiği tüm çevreler tarafında kabul gören bir anlayış haline geldi.

Dijital Bir Gelecek için Dijital Dönüşümün Parçası Olun

Günümüzün rekabet koşulları yenilenmeyi ve dönüşümü mecbur kılıyor. Yalnızca reel sektörü değil denetleyici konumda olan devletleri de hem kendilerinin hem de özel sektörün dijital dönüşüm süreçlerini destekler ve teşvik eder hale getiriyor. Devletler tarafından verim artışı sağlama potansiyeli bulunan şirketlere dönüşmeleri için gerekli desteğin verilmesi hususunda; çıkarılan yasalar ve teşvik paketleriyle özellikle KOBİ’lerin yetkinliklerinin geliştirilmesi ve dijital dönüşüm sürecine entegre edilmesi yönünde ön ayak olan çalışmalar göze çarpıyor. Bu gibi fayda sağlayıcı unsurlar ile hem toplumsal hizmet anlayışı hem de reel sektörün varlığı sürdürülebilir hale geliyor.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.