Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Ticaret’in Kralları Digital Planet e-Arşiv Fatura Kullanıyor!

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Ticaret’in Kralları Digital Planet e-Arşiv Fatura Kullanıyor!

Gelir İdaresi Başkanlığı tebliğleri kapsamında e-Arşiv Fatura; 5 Milyon TL ve üzeri ciroya sahip olan ve internet üzerinden satış yapan firmalar için geçişi zorunlu olan bir uygulama. Buna göre e-Ticaret firmaları ve fiziksel satış mağazaları dışında internet üzerinden satış yapan tüm markalar müşterilerine faturaları e-Arşiv Fatura olarak düzenliyorlar.

Türkiye’nin önde gelen birçok e-Ticaret platformu e-Arşiv Fatura hizmetlerini; yıllık 1 Milyar fatura işleme hacminde Türkiye’nin en büyüğü olan Digital Planet ile sağlıyor.

hepsiburada.com, n11.com başta olmak üzere; Inditex Grubu (Zara, Pull And Bear, Bershka, Massimo Dutti, Stradivarius, Oysho, Zara Home), Marks and Spencer, Mavi jeans, Tekzen, Aydınlı Grup (Cacharel, Pierre Cardin, U.S. Polo), LTB, Estee lauder, Fiba Grup (Gap, Banan Republic), Yataş, Malatya Pazarı, Ets Tur, Atasay Kuyumculuk ve Zen Pırlanta gibi firmalar e-Ticaret faturalarını Digital Planet e-Arşiv Fatura uygulaması üzerinden ileterek çok sayıda avantaj elde ediyor.

e-Arşiv Fatura’nın e-Ticaret Firmalarına Sağladığı Avantajlar

• Maliyetler Azalır: Kağıt fatura basım, kargo gönderim ve fiziksel arşivleme maliyetlerinin tamamı ortadan kalkar ve firmanızın giderlerinde tasarruf sağlarsınız.

• Muhasebe Süreçlerinde Hız Artar: Fatura gönderim ve onay sürecinizi sadece birkaç dakikada tamamlayabilirsiniz. Faturanız oluşturulduğu anda müşteriye iletilir. Gerektiğinde faturalarınızın sorgulayabilir ve basımını saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz.

• Nakit Artışınız Hızlanır ve Raporlama Kolaylığı Artar: Faturalar anında iletildiği için şirket nakit akış süreciniz hızlanır. Tüm faturalarınızın raporlama işlemleri basitleşir. Otomatikleşen muhasebe süreçlerinizde hata oranı en aza iner.

• Belge Güvenliği: Giden faturaların gönderimi sırasında postada kaybolması engellenir. Ayrıca veri güvenliği ve denetime dayalı operasyonel maliyetlerinizi de bu sayede azaltabilirsiniz.

Kısacası Digital Planet e-Arşiv Fatura uygulaması ile firmanız için; daha çok fiziksel alan, geniş ve kağıtsız ortam, bulut sistemi sayesinde istenen veriye; her yerden, kolay ve hızlı erişim, İş yönetiminde verimlilik, performans gücünde artış gibi avantajlar sağlayarak; rekabet gücünüzü çok daha ileriye taşıyabilirsiniz.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.