Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-İrsaliye’ye Geçiş Ne Zaman Zorunlu Olacak, Kimleri Kapsayacak?

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-İrsaliye’ye Geçiş Ne Zaman Zorunlu Olacak, Kimleri Kapsayacak?

e-Dönüşüm ürünleri arasında son dönemde yıldızı parlayan uygulamalardan bir tanesi olan e-İrsaliye Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından hazırlanan son taslak tebliğ ile birçok firma için artık daha da önemli bir hale geliyor. GİB’in e-İrsaliye için belirlemiş olduğu geçiş haddi son yayınladığı taslak tebliğde 25 Milyon TL yıllık bütçeye sahip olan şirketleri kapsıyor. Bu şirketler mükellef konumda oldukları için 1 Temmuz 2019’a kadar e-İrsaliye süreçlerini elektronik ortama taşımak zorundalar.

e-İrsaliye İçin Zorunluluğa Gerek Yok, Avantajları Geçmek İçin Yeterli

Türkiye’de yaklaşık 10 yıllık bir geçmişe sahip olan e-Dönüşüm olgusu her geçen gün büyüyor ve özellikle ticari şirketler bazında sağlamış olduğu avantajlar fark edilerek geçişi gönüllü olan bir anlayış haline geliyor. Özellikle büyük şirketlerin e-Dönüşüm’ün tüm ürünlerini (e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye) kullanıyor olması bu anlamda çok değerli fakat KOBİ’ler e-İrsaliye başta olmak üzere e-Dönüşüm’ün sağlamış olduğu avantajları yeni yeni keşfediyorlar. Bu nedenle bu yazımızda e-İrsaliye’nin avantajlarından bahsedeceğiz:

• Kağıda basılı formatta hazırlanan irsaliyelerin üretimi sırasında geçen zaman minimuma iner.

• e-İrsaliye, alıcı ve satıcı arasındaki belge ulaştırma süresini oldukça kısaltır ve kabul, ret veya kısmi kabul durumu bildirim özelliği sayesinde muhtemel birçok aksaklığı önler.

• İstediğiniz her an aradığınız e-İrsaliye’ye ulaşabilirsiniz. Bu işlem sadece saniyeler sürer.

• Kâğıt irsaliyeler için gerçekleşen üretim süreçlerinde (hazırlanması, onaylanması, gönderilmesi ve arşivlenmesi vb.) yapılan masrafların tamamı en aza inerek şirketler için en önemli kavram olan bütçeye katkı sağlar.

• e-İrsaliye’lerin 10 yıl süreyle dijital ortamda arşivlenmesi mümkündür. Yukarıda bahsettiğimiz zaman ve maliyetlere olan tasarruf katkısından sonra yerden de tasarruf sağlar.

Digital Planet’ten e-İrsaliye’de SAP ve ORACLE İle Tam Entegrasyon İmkânı

2000 yılından beri sektörde faaliyetlerini sürdüren ve 2008 itibariyle Türkiye’de e-Dönüşüm olgusunun oluşmasına ve gelişmesine ön ayak olan Digital Planet; SAP ve ORACLE başta olmak üzere 200’den fazla farklı ERP ve genel muhasebe yazılımları ile hızlı, kolay ve tam entegrasyon sağlayarak firmaların e-İrsaliye’ye geçiş süreçlerini kolaylaştırıyor. Digital Planet’in e-İrsaliye sistemi, şirketlerin muhasebe sistemlerine oldukça kolay bir şekilde entegre edilebildiği için parasal giriş çıkışların hızının artmasına destek olarak şirketleri maddi anlamda güçlenmesine katkı sağlıyor.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.