Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-İmza Nasıl Alınır?

Okuma Zamanı: 1 dk.

e-İmza Nasıl Alınır?

Birçok meslek grubu için zorunlu hale getirilen e-İmza sağlamış olduğu kolaylık sayesinde kullanımı giderek artan bir uygulama. Peki e-İmza nasıl alınır?

Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) barındıran e-İmza, Türkiye’de yalnızca Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) tarafından yetkilendirilmiş Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı (ESHS) kurumlar tarafından sağlanır. Digital Planet, e-Güven ile gerçekleştirdiği iş birliği ile e-İmza tedariği konusunda müşterilerine aracılık hizmeti vermektedir.

e-İmza almak için hangi belgeler istenir?

• Bireysel başvurularda T.C. Kimlik Numarasının da yazılı olduğu nüfus cüzdan fotokopisi ile noter huzurunda imzalanacak NES Kullanıcı Taahhütnamesi’nin Digital Planet’e gönderilmesi gerekmektedir.

• Adreste kimlik kontrolü ve kurulum tercih etmiş olan başvuru sahibi, Digital Planet personeli adresine geldiğinde hazır bulunmalı ve nüfus cüzdan fotokopisini teslim etmelidir. Kimliğini tespit ettiren başvuru sahibinin, bir nitelikli elektronik sertifika kullanıcı sözleşmesi ve ekinde yer alan sertifika başvuru formunu doldurması ve imzalayarak onaylaması yeterli olacaktır.

• Kurumsal başvurularda, sertifika içerisine firma unvanı yazılması isteniyorsa, nüfus cüzdan fotokopisi ve NES Kullanıcı Taahhütnamesi’ne ek olarak Ticaret Odası Faaliyet Belgesi (aslı) ve imza sirküleri (aslı) gerekmektedir.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.