Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Fatura’ya Nasıl Başvurulur?

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Fatura’ya Nasıl Başvurulur?

Günümüz teknolojisinde, dijital dönüşüme artık hiçbirimiz yabancı değiliz. e-Fatura’ya ister zorunluluk kapsamında geçmek isteyelim istersek gönüllü olarak; hepimiz, bu dönüşümün birer parçası haline geldik.

e-Fatura Başvuru, e-Fatura Başvuru Yöntemleri

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın; “Özel Entegrasyon”, “Entegrasyon” ve “GİB portali” olmak üzere 3 farklı yöntem ile e-Fatura’yı kullanma olanağı sunduğunu biliyoruz. “Özel Entegrasyon” hizmeti ile, Digital Planet olarak biz de, gelecek mevzuat değişikliklerine uyum sağlama, destek, operasyon gibi konularda sizlere destek sağlamayı amaçlıyoruz. İşte bu noktada, geçiş aşamasında size fayda sağlaması için, “Özel Entegrasyon Yöntemi” ile e-Fatura’ya başvuru aşamalarını sizin için derledik:

1. Mükellef Firma, KamuSM’den internet ortamında mali mühür başvurusu yapar. (www.kamusm.gov.tr)
2. Digital Planet ile e-Fatura için sözleşme imzalanır. (Mükellef mali mührünü almadan önce de sözleşme sürecine başlayabilir).
3. Mali mühür firmaya fiziksel olarak ulaştığında e-Fatura için www.efatura.gov.tr adresinden e-Fatura başvurusunda bulunur.
4. Digital Planet, firmanın e-Fatura projesini başlatır. Digital Planet Müşteri Destek Birimi, firmaya tanımlama linki gönderir.
5. Firma, Digital Planet Müşteri Destek Birimi’nden gelen tanımlama linkine tıklayarak firma bilgileri ile gerekli alanları doldurur.
6. Firma tanımlamalarını tamamladığında, bilgiler otomatik olarak Digital Planet Müşteri Destek Birimi’nin ekranlarına düşer ve gerekli kontroller yapılır. Herhangi bir sorun yok ise, firmaya aktivasyon linki gönderilir.
7. Firma, Digital Planet tarafından gönderilen aktivasyon linkini mali mühürü ile imzalar. Bu esnada, Gelir İdaresi Başkanlığı’na Digital Planet ile e-Fatura uygulamasını kullanacağına dair otomatik bildirim yapmış olur. Bu bildirim sayesinde, firmanın faturaları özel entegratör tarafından toplu halde imzalanır.
8. Gelir İdaresi Başkanlığı onayladığında, aynı gün içinde firmanın süreçleri tamamlanarak firma, e- Fatura sistemine dahil olmuş olur.

 

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.