Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Fatura Kullanan Herkes e-Arşiv Fatura Da Kullanacak!

Okuma Zamanı: 1 dk.

e-Fatura Kullanan Herkes e-Arşiv Fatura Da Kullanacak!

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 19 Ekim 2019 tarihinde yayımlamış olduğu tebliğ e-Arşiv Fatura uygulamasının yaygınlaşması açısından oldukça önemli. Bu kapsamda, güncellenen ve tebliğ olarak yayımlanan Vergi Usul Kanunu binlerce firmanın muhasebesel süreçlerini etkileyecek. Bu sayede binlerce firma e-Dönüşüm ile tanışarak dijital dönüşüm sürecinin önemli evrelerinden birine başlamış olacak.

Büyük Dönüşüm Süreci Kimleri Kapsıyor?

Tebliğin kapsamında internet reklamcılığı hizmet aracıları ve 2018 yılı cirosu 5 Milyon TL ve üzeri ciroya sahip internet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan mükelleflerin, zorunlu olarak e-Arşiv Fatura kullanacak olmalarının yanı sıra e-Fatura’yı gönüllü veya zorunlu olarak kullanan tüm mükelleflerin 1 Ocak 2020 itibariyle e-Arşiv Fatura’ya geçiş yapmaları gerekiyor.

e-Arşiv Fatura’ya Geçiş Süreçlerinde Digital Planet Firmaların Yanında!

Digital Planet üretim destekleyici birimlerin (muhasebe, finans, stok yönetimi, İK süreçleri vb.) dijitalleşmesi süreci ve değerli finansal belgelerin (e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve e-Defter vb.) elektronik ortamda üretilmesi, dağıtılması ve saklanması konusunda firmalara destek veriyor. Bunun yanı sıra özellikle son tebliğ sonrasında hareketlenmesi beklenen e-Arşiv Fatura’ya ilişkin tüm aşamalarda da firmaların ihtiyaç duyduğu tüm danışmanlık süreçlerine partnerlik ediyor.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.