Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri – IETF ve SHA-256 Nedir?

Okuma Zamanı: 1 dk.

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri – IETF ve SHA-256 Nedir?

e-Dönüşüm ile birlikte firmalar, kurum içi operasyonel süreçlerinde dijitalleşme yolunda hızla ilerliyor. e-Dönüşüm’e kendinizi yabancı hissediyor ya da bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, aşağıdaki kavramlara göz atabilirsiniz:

The Internet Engineering Task Force (IETF):“(İnternet Mühendisliği Görev Grubu), İnternet protokollerini geliştiren ve standartlaştıran, resmî statüsü olmayan bir gruptur.

Secure Hash Algorithm 256 (SHA-256): Secure Hash Algorithm 256 (SHA-256) SHA, (Secure Hash Algorithm) NSA (National Security Agency) tarafından geliştirilmiş Sayısal İmza Standardında (DSA-Digital Signature Standard) kullanılmak üzere tasarlanmış bir algoritmadır. Sonundaki 256 rakamı kaç bit ile hashleme yapıldığını anlatmaktadır. Taraflar arasında iletilen bilgilerin yanına hesaplanan hash değeri de eklenerek bilgilerin değiştirilemez olması garanti altına alınır. Aynı bilgilerin aynı algoritma ile her zaman aynı hash değerini üretmesi beklendiğinden alıcı tarafından aynı hash değeri bulunmaya çalışılarak verilerin yolda değişip değişmediği kontrol edilebilir.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.