Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri – ISO Sertifikası Nedir?

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri – ISO Sertifikası Nedir?

e-Dönüşüm ile birlikte firmalar, kurum içi operasyonel süreçlerinde dijitalleşme yolunda hızla ilerliyor. e-Dönüşüm’e kendinizi yabancı hissediyor ya da bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, aşağıdaki kavramlara göz atabilirsiniz:

ISO Sertifikası Nedir? ISO sertifikaları, şirketlerin yönetim ve kalite standartlarını belirler. Bağımsız denetim firmaları tarafından denetlenen kuruluşlar, farklı ISO sertifikalarını almak için standartlara uyum sağlamakla yükümlüdür. Standartlara uyum sağlayan kuruluşlar bu sertifikaları alarak uluslararası standartlara uyum sağladıklarını kanıtlarlar. ISO Uluslararası Standartları, ürün ve hizmetlerin güvenli, güvenilir ve kaliteli olmasını sağlar. İşletmeler için, hataları en aza indirgeyip verimliliği artırırken, maliyetleri düşürmeyi amaçlar. Şirketlerin yeni pazarlara girmelerine, gelişmekte olan ülkeler için oyun sahasını düzenlemelerine, serbest ve adil küresel ticareti kolaylaştırmalarına yardımcı olur. İş Sağlığı Güvenliği Sertifikası, Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası, Bilgi Güvenliği Yönetim Sertifikası, Bilgi Teknolojileri Yönetim Sertifikası, Çevre Yönetim Sistemi Belgesi bunlardan birkaçıdır.

ISO 20000 Belgesi Nedir? ISO 2000 Belgesi, Bilgi Teknolojileri hizmet yönetim sistemi standartlarını belirleyen belgedir. Bilişim teknoloji kuruluşlarının, verdikleri hizmetlerde kullanacağı metotları netleştirir. ISO 20000 Standardı, dünyanın hangi bölgesinden veya hangi sektörden olursa olsun Bilişim Teknolojileri (BT) hizmetlerine dayanan büyük-küçük tüm kuruluşlar için geçerlidir. Standartlara uygun firmalar, bu belgeyi almaya hak kazanır. Belgenin amaçları; maliyetleri düşürmek, iş gücünü ve erişilebilirliği artırmak, kapasiteyi ayarlamak, kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak, ölçeklenebilirliği arttırmak olarak sıralanır.

ISO 22301 Belgesi Nedir? ISO 22301, toplumsal güvenlik ve iş sürekliliği yönetim sistemi için geçerli belgedir. Herhangi bir sebepten dolayı istenmeyen durumdan en az zararla kurtulmayı ve iş kesintilerini önlemeyi sağlayan yönetim standartlarıdır. ISO 22301 standartlarına uyum sağlayan kuruluşlar, beklenmedik durumlara karşı savunma mekanizmasını geliştirmiş kuruluşlardır. Belgenin istediği standartlara uyum sağlayan kuruluşlar, ISO 22301 belgesi alarak, müşterilerine olağanüstü durumlarda bile iş sürekliliklerini sağlayacaklarını garanti ederler.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.