Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri: EBYS Nedir?

Okuma Zamanı: 1 dk.

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri: EBYS Nedir?

e-Dönüşüm ile birlikte firmalar, kurum içi operasyonel süreçlerinde dijitalleşme yolunda hızla ilerliyor. e-Dönüşüm’e kendinizi yabancı hissediyor ya da bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, aşağıdaki kavramlara göz atabilirsiniz:

Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) Nedir? İdarelerin faaliyetlerini yerine getirirken oluşturdukları her türlü dokümantasyonun içerisinden idare faaliyetlerinin delili olabilecek belgelerin ayıklanarak bunların içerik, üstveri, format ve ilişkisel özelliklerini koruyan, belgelerin ait olduğu fonksiyon veya işlem için delil teşkil eden ve aidiyet zinciri içerisindeki yönetimini elektronik ortamda sağlayan sistemdir.

Devlet Teşkilatı Merkezi Kayıt Sistemi (DETSİS) Nedir? Başbakanlık tarafından yürütülen Elektronik Kamu Bilgi Yönetim Sistemi’nde (KAYSİS) yer alan ve idarelerin merkez, taşra ve yurtdışı teşkilatındaki birimlerinin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilatı Numarası ile tanımlandığı alt sistemdir.

Hybrid Mail Sistemi Nedir? Hybrid mail birleşik posta anlamına gelir. Kuruluşlar, elektronik ortamda gönderilen postalarının, posta idaresinde basılarak ilgili adreslere gönderilmesini sağlar. Gönderilmesi istenen posta, elektronik ortamda hazırlanır ve posta idaresine gönderimi sağlanır. Posta idaresi bu gönderiyi baskıya uygun hale getirir ve adrese postalar. Hybrid mail’in her süreci online olarak takip edilebilir. Türkiye’de bu hizmet PTT tarafından gerçekleşir.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.