Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri – EV SSL Sertifikası Nedir?

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri – EV SSL Sertifikası Nedir?

e-Dönüşüm ile birlikte firmalar, kurum içi operasyonel süreçlerinde dijitalleşme yolunda hızla ilerliyor. e-Dönüşüm’e kendinizi yabancı hissediyor ya da bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, aşağıdaki kavramlara göz atabilirsiniz:

EV SSL Sertifikası Nedir? “SSL Sertifikası”nın açılımı Secure Sockets Layer’dır. Server ile alıcı iletişimi esnasında verilerin şifrelenerek oluşturulmasını ifade eder. Amaç, veri güvenliğini sağlamaktır. Site adreslerinin doğruluğunu kontrol eder ve iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak iletilerin güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar. EV SSL Sertifikası, SSL sertifikalarının en üst düzeyidir. EV SSL sertifikasına sahip olan siteler, yüksek şifreleme algoritmasına sahiptir. Böylece kullanıcının bilgileri bu web sitesinde güvendedir.

Ekstre Birleştirme Nedir? Birden fazla zarf ile gönderimi yapılan gönderiler, müşteri ve ürün gurupları bazında birleştirilerek zaman ve gönderim tasarrufları sağlanır. Buna Ekstre Birleştirme denir.

Elektronik Ticaret Nedir? e-Ticaret yani elektronik ticaret, online olarak web siteleri aracılığıyla hizmet, ürün satışı ve bununla beraber kazanç elde etme hakkını veren bir platformdur. Bu sistemde her şey elektronik olarak gerçekleşir. Kurulan şirket ya da şirketlere ait oluşumlar tamamen online’dır. Pazarlama, satış destek, lojistik ve ödeme sistemleri tamamen dijital ortamda yürütülür. 7/24 açık bir şirket gibi düşünülen e-Ticaret firmaları, coğrafi sınırları olmaksızın en geniş kitleye ulaşması sebebiyle de önem taşır.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.