Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri: Fatura Temlik Nedir?

Okuma Zamanı: 1 dk.

e-Dönüşüm’de Haftanın Kelimeleri: Fatura Temlik Nedir?

e-Dönüşüm ile birlikte firmalar, kurum içi operasyonel süreçlerinde dijitalleşme yolunda hızla ilerliyor. e-Dönüşüm’e kendinizi yabancı hissediyor ya da bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, aşağıdaki kavramlara göz atabilirsiniz:

Fatura Nedir? Fatura, satıcı tarafından satın alan kişiye sunulan resmî belgelerdir. Ürün ya da hizmetin cinsini, miktarını, toplam tutarını içeriğinde bulundurur. Faturanın, vergi işlemleri için gelirleri belirleyici ve tüketicinin hakkını koruma gibi nitelikleri vardır.

Fatura Temlik Nedir? Temlik, alacağı devretme anlamına gelir. Bir alacağın bütün haklarını başka bir kişiye devir etmesidir. Alacak konumunda bulunanlar, borçlu olduğu kişi ve kuruma kazanç sağladığı faturasını devreder.

Felaketten Kurtarma Kontrol Listesi (Disaster Recovery Check List) Nedir? Kişisel hata ve yangın, sel, enerji kesintisi gibi sorunlardan kaynaklanan durumlarda, kurumların teknoloji altyapısını kurtarma ve iş sürecinin aksamaması için kullanılan yöntemleri ifade eden kavramların listelenmesidir. Liste; felaketten kurtarma planı geliştirmek, iş etki analizi uygulamak, önleyici kontrolleri belirlemek, bilgi sistemi acil eylem planı geliştirmek gibi önemli maddeleri içerir.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.