Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Dönüşüm Uygulamaları Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor?

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Dönüşüm Uygulamaları Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor?

Teknolojik gelişmelerin, “değişimi” ve “dönüşümü” herkes için uygulanır hale getirmesi ile beraber dünyanın e-Dönüşüm’ü başladı. 2000’li yılların ortasında hayatımıza giren e-Dönüşüm Uygulamaları ilk önce; şirketlerin devlet ile olan iş süreçlerinde (B2G) başlamış akabinde ise şirketlerin kendi içlerinde yürütülen iş uygulayış biçimlerinde, daha sonra birlikte çalıştıkları şirketler ile olan ticari ilişkilerinde (B2B) ve son olarak da son kullanıcı (B2C) yani bizler ile olan iletişimlerinde görülmüştür.

e-Dönüşüm Uygulamaları Hangileri

2008 yılında Elektronik Fatura Kayıt Sistemi (EFKS)’nin kurulması Digital Planet’in öncülüğünde e-Fatura’nın hayatımıza girmesi ile beraber Türkiye’deki enerji ve telekomünikasyon sektörünün en önemli 6 şirketinin de sürece dahil olmasıyla kâğıt faturaların elektronik ortamda oluşturulması ve iletilmesi süreci başladı. Sonrasında 2013 yılında e-Fatura ve e-Defter, 2014 yılında e-Arşiv Fatura sonrasında da e-İrsaliye, e-İmza, e-Makbuz, e-Mutabakat, e-Bilet ve e-Dekont gibi uygulamalar ile bu yelpaze giderek genişledi. İş süreçlerinin tamamen elektronik ortamda sağlanarak kağıtsız ortama geçişi sağlayan e-Dönüşüm Uygulamaları hem ticari faaliyetlerde hem de günlük yaşamdaki birçok süreçte yer alarak büyük kolaylıklar sağlıyor.

Zaman ve Maliyet Tasarrufu

e-Dönüşüm Uygulamaları reel sektörde faaliyet gösteren şirketlerin operasyonel iş süreçlerinin yönetiminde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayarak, iş yönetiminin verimli hale getirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Sektörde Rekabet Avantajı

Şirketinizin bulunduğunuz sektörde yer alan diğer şirketler ile olan rekabetiniz de gerek hız gerek maliyet açısından kıyasladığınızda çok daha avantajlı hale gelmektedir. Sonuç olarak büyümeniz ve karlılığınız artacaktır.

Gizlilik ve Güvenlik

Şirketinize ait değerli finansal belgelerin (e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve e-Defter vb.) elektronik ortamda; üretilmesi, dağıtılması, saklanması, gizlilik ve güvenliğinin sağlanması açısından bakıldığında; kâğıt belgelerin uzun yıllar saklanması ve güvenliğinin sağlanmasındaki zorluklar düşünüldüğünde çok daha kolay olmaktadır.

Her Yerden ve Anında Erişim

e-Dönüşüm uygulamalarının sunmuş olduğu cloud (bulut) hizmeti imkanı sayesinde istenen belgelere; her yerden kolay ve hızlı erişim sağlanabilmektedir.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.