Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Dönüşüm ile Sürdürülebilir Dijital Dünyaya İlk Adım

Okuma Zamanı: 3 dk.

e-Dönüşüm ile Sürdürülebilir Dijital Dünyaya İlk Adım

Dijitalleşme trendi, içinde bulunduğumuz yıllarda yaşanan farklı gelişmelerle beraber yeni bir boyuta evrilmeye başladı. Bu dönüşüm sürecinde sürdürülebilirlik ve dijitalleşme birbirini besleyen ortak paydalarda buluştu.

Bu gelişmeler ışığında hem iş dünyasında hem de bireysel yaşamlarda her geçen gün daha fazla alanda teknoloji ile karşılaşıyoruz. Ancak, yine de işletmeler ve endüstriler dijitalleşme sürecini tam olarak tamamlamış değil. Analog süreçlere devam eden tüm yapıların dijitalleşmeye adım atması gezegenimizin sürdürülebilirliği açısından da kritik değer taşıyor. Peki, sürdürülebilirliğin bir parçası olmak adına neler yapılabilir?

Dijitalleşmenin ve sürdürülebilirliğin en önemli ayaklarından biri e-Dönüşüm!

Pandemi sürecinde hem çalışanlar hem de işverenler dijitalleşmenin önemine çok daha yakından tanık oldu. Örneğin; ofisten uzakta olmak, operasyonel iş süreçlerinin aksaması, son kullanıcılardaki tüketim ve ödeme alışkanlıkların değişimi gibi durumlar dijitalleşmenin önemini anlamamıza neden olan konuların başında geliyor. Özellikle evden çalışma modeline geçilmesi ve alışverişlerin ağırlıklı olarak online platforma taşınması büyük bir dijitalleşme hareketliliği yarattı. Buradan yola çıkarak operasyonel iş süreçlerinin her yerden yönetilebilir olması ihtiyacından bahsedebiliriz. Öyle ki; evden çalışma modelini daha önce deneyimlememiş işverenler ve çalışanlar, özellikle de mali müşavirler ve muhasebeciler, belge düzenleme ve iletme konusunda bir hayli zorluk çekti. Fakat e-Dönüşüm uygulamalarını kullanan şirketler veya serbest meslek sahipleri için aynı durum söz konusu değildi. Çünkü onlar için her yerden, istenilen her an belge oluşturma, iletme veya düzenleme yapmak mümkündü. Dolayısıyla e-Dönüşüm uygulamaları sayesinde muhasebesel süreçlerin sürdürülebilirliğinin korunduğu söylenebilir.

e-Dönüşüm uygulamalarının avantajları neler?

e-Dönüşüm uygulamaları sayesinde;

– Kargo ve baskı gibi operasyonel maliyetlerinizi büyük oranda azaltabilirsiniz.

– Maliyet, zaman ve iş gücü tasarrufu ile şirketinizin verimliliğini artırabilirsiniz.

– Oluşturduğunuz belgelerin kontrolünü, düzenlenmesini ve gönderimini hızlı ve kolay şekilde yapabilirsiniz.

– Bulut sistemi sayesinde verilerinize istediğiniz her an, her yerden kolayca ulaşabilirsiniz.

– Kâğıt ve mürekkep kullanımını ortadan kaldırarak ekosistemin korunmasına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlayabilirsiniz.

– Verilerinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Gezegenimizin sürdürülebilirliğine katkıda bulunun!

Orta ölçekli bir KOBİ’nin bile düzenlediği kâğıt faturalar için yılda kaç tane ağaç kesilmesi gerekiyor? Peki ya, o faturaların kargo ile alıcıya iletilmesi için harcanan kâğıtlar ve kargo poşetleri? Ortalama 50.000 kâğıt için 1 ağaç kesildiğini düşündüğümüzde; sadece Türkiye’de bulunan tüm küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin bile belgelerini elektronik ortamda düzenleyip iletmesi ile ormanların korunmasına ve gezegenimizin sürdürülebilirliğine ciddi bir katkı sağlamış oluruz. Üstelik bu yıl ülkemizde meydana gelen orman yangınlarını da göz önünde bulundurduğumuzda dünyamızın sürdürülebilirliği için bir yerden başlamamız gerektiğini bir kez daha anlamış olmalıyız!

e-Dönüşüm ile Hem İş Dünyası Hem de Dünyamız için Sürdürülebilirlik Mümkün!

Sovos Digital Planet ile sürdürülebilir dijital dünyaya adım atmak için tıklayın!

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.