Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

e-Arşiv Fatura Müşterilerinize Özel Çözüm: e-Arşiv Fatura Müşteri Portali

Okuma Zamanı: 2 dk.

e-Arşiv Fatura Müşterilerinize Özel Çözüm: e-Arşiv Fatura Müşteri Portali

e-Arşiv Fatura müşterilerinizin faturalarına ulaşmalarını kolaylaştıracak ve iş süreçlerinizi iyileştirecek bir çözüm için sizi “e-Arşiv Fatura Müşteri Portali” ile tanıştıralım!

e-Arşiv Fatura’sı kestiğiniz müşterilerinizin, faturalarını kolaylıkla görüntüleyebildiği bu ekran sayesinde müşterileriniz size danışmadan “e-Arşiv Fatura’m bana ulaşmadı, nerede?” sorusunun cevabını bulabilirler.

e-Arşiv Fatura görüntüleyici sayesinde e-Arşiv Fatura alıcılarınız; sorgulama ekranından gireceği “fatura barkod no” ya da, “fatura numaraları” bilgisine ek olarak “fatura tutarlarını” belirterek faturalarını sorgulayabilir, açılan fatura ön izleme ekranından fatura ayrıntılarını kolayca görüntüleyebilirler.

Fatura ön izleme ekranındaki seçenekler sayesinde e-Arşiv Fatura kullanıcısı müşterileriniz farklı format seçeneklerinden yararlanarak kendine veya bir başkasının e-posta adresine faturalarının gönderimini gerçekleştirebilir.

e-Arşiv Fatura Müşteri Portali’nin ara yüz tasarımı müşterilerinizin kolaylıkla anlayabileceği basit bir temel üzerine kurulmuştur ve müşterilerinizin farklı ihtiyaçlarına uygun olarak ek geliştirmeler ile desteklenebilir. Portal’de fatura sorgulama formatı standart iken sorgulama alanındaki bilgilendirme alanı ve logolar isteğe göre eklenebiliyor, e-Arşiv Fatura’larını raporlama şartı olmadan müşteri, faturasına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Müşterilerinizin Fatura Müşteri Portali üzerinden faturalarına doğrudan ulaşabilmeleri için aşağıdaki hususları dikkate almaları yeterlidir:

– Digital Planet güvencesiyle korunan müşterinin fatura no ve fatura tutarı bilgisi ile karmaşık harf ve sayılardan oluşan güvenlik kodu bilgisinin doğru olarak girilmesi gereklidir.
– Sorgulanan faturanın e-Arşiv Fatura Uygulaması kapsamında düzenlenip düzenlenmediğinden emin olunmalıdır.
– Fatura üzerinde yer alan “Fatura” ve “Barkod” numaralarının doğru bir şekilde girildiğinden emin olunmalıdır.
-“Barkod No” ve “Fatura No” bilgileri, başka kişiler tarafından tahmin edilebilir olduğu için, bu bilgilere ek olarak “Fatura Tutarı” bilgisinin doğru olarak girilmesi beklenmektedir.
– Faturalar üzerinde yer alan KDV Dahil Toplam Tutarın kuruş hanelerinin doğru girildiğinden emin olunmalıdır.
– İptal edilen faturalar bu portal aracılığıyla sorgulanamazlar.

Ürün hakkında detaylı bilgi için info@digitalplanet.com.tr

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.