Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

Digital Planet’ten Çalışanlarına Bilgi Güvenliği Eğitimi

Okuma Zamanı: 2 dk.

Digital Planet’ten Çalışanlarına Bilgi Güvenliği Eğitimi

Digital Planet’in çalışanlarının bilgilerini tazelemek için her yıl organize ettiği “Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi” bu sene 26 Haziran Çarşamba günü, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta iki farklı oturum şeklinde ve yoğun bir katılımla gerçekleşti. Yaptığı iş gereği bilgi güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Digital Planet; çalışanlarının bilgilerini güncel tutmak amacıyla bu tür eğitimlere çok önem veriyor.

Eğitimde Digital Planet’in önem verdiği ve desteklediği süreçlerin başında olan bilgi güvenliğinin en dikkat çeken konuları; siber saldırılara ilişkin ülkemizde ve dünyadaki güncel durum, internet ortamında kullanıcıları tehdit eden olaylar, şirket içinde yaşanan siber saldırılar ve sosyal mühendislik gibi konular üzerinden örnekler tartışılarak çalışanların bilgileri tazelendi.

Siber Saldırılara Karşı Ne Kadar Güvendeyiz?

Şirket İçi Cyberage Genel Müdürü Tezcan Erşayan Orakçı tarafından verilen eğitimde; özellikle reel sektörde yaşanan siber saldırıların büyük bir kısmının şirket içinde gerçekleştiği vurgulandı. Bu saldırıların önüne geçmek için şirketlerin bilgi güvenliğine dair ciddi önlemler almaları gerektiğini vurguladı. Belirli periyodik aralıklarla eğitimler düzenleyerek çalışanlarını bu konuda bilinçlendirmeleri gerektiğinin altını çizen Tezcan Eryaşan; Türkiye’de bilgi güvenliği konusunun yeterince önemsenmediğini ve bu yüzden birçok şirketin maddi kayıplara uğradığını da katılımcılara hatırlattı.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.