Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

Digital Planet ve Trendyol İş Birliği ile Trendyol e-Faturam Hizmet Vermeye Başladı!

Okuma Zamanı: 3 dk.

Digital Planet ve Trendyol İş Birliği ile Trendyol e-Faturam Hizmet Vermeye Başladı!

Teknolojinin hızlı yükselişi ve pandeminin etkisiyle artan e-Ticaret faaliyetleri, KOBİ’ler ve mikro işletmeler için e-Dönüşüm’ü çok önemli bir ihtiyaç haline getirdi. Salgın nedeniyle tedbir kısıtlamaları geleneksel alışveriş süreçlerinin büyük bir kısmının dijitale taşınmasına neden oldu. Geçtiğimiz sene %85 büyüme ile tüm zamanların rekor hacmine ulaşan e-Ticaret sektörünün 2021 hedefi 400 milyar TL’nin üzerinde.
Bu ihtiyaçtan yola çıkarak Trendyol ile birlikte, pazar yerindeki yaklaşık 125 bin işletmenin e-Dönüşüm’e geçişini kolaylaştıracak uygulaması Trendyol e-Faturam’ı hayata geçirdik.

Dünyanın önde gelen e-Ticaret platformlarından olan Trendyol; e-Faturam projesini hayata geçirirken altyapı hizmet sağlayıcısı olarak e-Dönüşüm sektörünün öncüsü Digital Planet’i tercih etti. Elektronik ortamda fatura oluşturma, görüntüleme ve saklama işlemleri yaparken masrafları azaltarak operasyonu hızlandıran Trendyol e-Faturam, 2021 Ocak ayında hizmet vermeye başladı.

Digital Planet olarak Trendyol ile iş birliğimiz çerçevesinde hizmete sunulan Trendyol e-Faturam sayesinde çok sayıdaki işletmenin gönüllü olarak e-Fatura’ya geçişi destekleniyor. Proje hedefi doğrultusunda Trendyol’da bulunan 125 binin üzerinde işletmenin sisteme dâhil olması, gönüllü geçişte büyük bir artış yaşanmasına ve Türkiye’nin e-Dönüşüm’üne katkı sağlayacak.

Trendyol e-Faturam’da istediğiniz paketi satın alın, ilk 5 ay ücretsiz ve sınırsız kullanın!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen elektronik fatura sistemi Trendyol e-Faturam’da ilk paket alımına 5 ay ücretsiz ve sınırsız e-Fatura oluşturma fırsatı sunuluyor. İşletmeler Trendyol Satıcı Paneli ile tam entegre çalışan Trendyol e-Faturam sayesinde sipariş faturalarını e-Arşiv Fatura olarak tek tıkla oluşturabiliyor. Faturaların sisteme entegre şekilde otomatik olarak oluşturulması ile fatura oluşturma sürecini çok daha az maliyetle, hızlı ve pratik şekilde gerçekleştiriliyor.

Trendyol e-Faturam’ın diğer avantajları neler?

Trendyol e-Faturam kullanan işletmeler elektronik ortamda, istediği yer ve zamanda faturalarını oluşturabiliyor, alıcısına e-posta ile gönderebiliyor. Oluşturdukları faturaları dijital ortamda saklayabiliyor, fatura arşivine online olarak hızlıca ulaşabiliyor. Aynı zamanda e-Dönüşüm ile baskı, kâğıt ve gönderim maliyetlerini minimuma indirirken, elektronik arşivleme ile yer, hız ve pratik kullanım ile de zamandan tasarruf ediyor.

Trendyol e-Faturam’ a nasıl başvurulur?

İşletmeler Trendyol Tedarikçi Panelinden uygun olan pakete hızlıca başvurabiliyor. Aktivasyon süreci tamamlandıktan sonra da kolay ara yüzü sayesinde Trenyol e-Faturam ile hızlıca e-Fatura oluşturmaya başlıyorlar.

Sektörün öncüsü Digital Planet güvencesi ile gönüllü dijital dönüşüm emin ellerde!

Digital Planet olarak, yıllık 1.4 milyar e-Belge işleme hacmi ve toplamda işlediği 7.9 milyar e-Belge ile sektörün öncüsü olarak firmalara yol arkadaşlığı yapıyoruz. Trendyol ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde firmalara dijitalleşmenin getirdiği avantajlarla zorunlu geçişi beklemeden, gönüllü olarak tanışma fırsatı sunuyoruz.

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.