Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

Digital Planet e-Makbuz ve Yeni Nesil ÖKC Mali Rapor Uygulamaları Yayında!

Okuma Zamanı: 2 dk.

Digital Planet e-Makbuz ve Yeni Nesil ÖKC Mali Rapor Uygulamaları Yayında!

2000 yılından beri yeni teknolojilerle iş dünyasına, KOBİ’lere yenilikçi çözümler üreten bir AR-GE şirketi olarak hizmet veren Digital Planet’in ürün ailesine 2 yeni ürün daha eklendi.

Gerçekleştirilen sunumlar ile e-Makbuz ve Yeni Nesil ÖKC Mali Raporlama uygulamaları Digital Planet Ailesi’ne tanıtıldı.

İşte Digital Planet’in en yeni ürünleri: e-Makbuz Uygulaması (e-Müstahsil Makbuzu ve e-Serbest Meslek Makbuzu)

e-Makbuz uygulaması ve kapsamı içinde yer alan e-Müstahsil Makbuzu sayesinde çiftçilerde malın satın alınmasında düzenlemiş oldukları belge, e-Serbeste Meslek Makbuzu uygulamaları sayesinde ise serbest meslek sahiplerinin mesleki faaliyetlerine ilişkin tahsilatları için düzenlenen belgelerin elektronik ortamda oluşturulup iletilmesi sağlanabiliyor.

e-Dönüşüm sürecinin yeni halkalarından biri olan e-Müstahsil Makbuzu uygulaması 15 Nisan 2019 tarihinde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan son taslak tebliğde; “e-Fatura uygulamasına geçmek zorunda olan mükelleflerden faaliyetleri gereği aynı zamanda müstahsil makbuzu düzenlemek zorunda olan firmalar” için 01.01.2020 tarihine kadar geçişi zorunlu tutulan bir uygulama oldu. Aynı tebliğde e-Serbest Meslek Makbuzu için ise; “Vergiden muaf olmayan serbest meslek erbaplarının” 01.01.2020 tarihine kadar geçişi zorunludur şeklinde bir bildirim yapıldı.

Yeni Nesil ÖKC Mali Raporlama Uygulaması

Bir diğer ürün olan Yeni Nesil ÖKC Mali Raporlama uygulamasıı sayesinde ise Digital Planet’in fatura portali NetInvoice üzerinden “Yeni Nesil ÖKC Aylık Mali Raporlamaları” hızlı ve kolay bir şekilde Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletilebiliyor Halihazırda NetInvoice sisteminde eski nesil ÖKC (ödeme kaydedici cihaz) kullanan birçok firmanın aktif olarak faydalandığı bir uygulama olan mali raporlama sistemi, geliştirilerek yeni nesil ÖKC’ler için de uygun hale getirildi. Geliştirilen bu uygulama sayesinde portal üzerinde yeni nesil ÖKC’lere ait raporların da hazırlanarak tek tuşla GİB’e iletilmesi mümkün oluyor.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.