Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

Digital Planet, Cutu ile Büyük Verinin Depolanmasında Çığır Açıyor!

Okuma Zamanı: 2 dk.

Digital Planet, Cutu ile Büyük Verinin Depolanmasında Çığır Açıyor!

Yeni ürünümüz “Cutu”yu basın mensuplarına tanıtmamızın sonrasında internet ve yazılı basında birçok haber yapıldı. Bunların arasında etkileyici bir makaleyi sizlerle paylaşmak istedik.

Sabri Küstür’ün, BirNoktaBir’de Gelişen Teknolojiler kategorisinde yayınlanan haberinde ABD’de Silikon Vadisi dizisinde yaşanan olayları Cutu’nun hikâyesiyle benzeştirerek anlattığını görüyoruz.

Silikon Vadisi dizisinde; Richard adında bir genç, çok büyük boyutlu dosyaları bile çok yüksek oranda ve hızlı bir şekilde sıkıştıran bir çözüm geliştiriyor. Bu çözümünü Pied Piper adını verdiği bir garaj şirketi çatısı altında büyütmeye çalışan Richard ve iş arkadaşlarının başından birçok ilginç olay geçiyor.

Küstür, haberinde“Pied Piper’ın geliştirdiği çok yüksek verimliliğe sahip sıkıştırma çözümü bir senaryonun eseri, yani gerçek değil. Ancak bu senaryo bir Türk şirketi tarafından gerçeğe dönüştürüldü. Üstelik tıpkı dizide olduğu gibi, bu sıkıştırma çözümü bir “kutu” olarak kurumlara hizmet olarak sunuluyor” ifadelerine yer veriyor ve bugüne kadar müşteri iletişimi yönetimi (CCM), e-Fatura, hybrid mail, kişiye özel sınav otomasyonu, yüksek sıkıştırmalı sayısal arşiv uygulaması gibi yurt dışına ihraç edilen ve ödül alan ürünler geliştirmiş Digital Planet’in Cutu adını verdiği ürünüyle büyük boyutlu verileri güvenle ve rahat şekilde depolama imkanı sunduğundan söz ederek, hikayeyi şu şekilde sonlandırıyor:

“Aslında Digital Planet’in geliştirdiği bu çözüm sadece Cutu ile sınırlı kalmamalı, kutunun sınırlarının ötesine taşmalı. Silikon Vadisi dizisinde Pied Piper tayfası yazılımlarının kurumsal müşteri odaklı bir kutu olarak kullanılması fikrine burun kıvırıyor, ellerindeki çözümün çok daha fazlasını yapabileceğini düşünüyordu. Her ne kadar teoride haklı olsalar da, iş dünyasının zorlu koşullarında düşünceleri o kadar da doğru sonuçlara yol açmıyor. Digital Planet’in bu yenilikçi sıkıştırma algoritmasıyla işe doğru yerden başladığını söyleyebiliriz. Umarız bu yerli çözüm gelecekte çok daha farklı şekillerde ve daha geniş kullanıcı kitlesinin hayatını etkileyen bir hâle gelir.”

Haberin tümüne şuradan ulaşabilirsiniz: http://bit.ly/2gIvyqJ

SON YAZILAR

Sovos Digital Planet ile Adım Adım e-Dönüşüm’e Nasıl Geçilir?

8 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 Haziran 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.