Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Blog

Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz İstanbul Teknokent Bireysel Genç Girişim Programı Jürisinde Yer Aldı

Okuma Zamanı: 2 dk.

Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz İstanbul Teknokent Bireysel Genç Girişim Programı Jürisinde Yer Aldı

İş fikri olan genç girişimcilere destek sağlamak amacıyla 2015 yılında TÜBİTAK tarafından kurulan Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG)’in 1. başvuru aşaması sona erdi.

İstanbul Teknokent’in uygulayıcı kuruluşu olduğu TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı’nın 1. aşama başvurusu sona erdi. Web üzerinden toplanan iş fikirleri iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutuldu.

İlk aşamada web üzerinden toplanan iş fikirleri ön eleme heyeti tarafından fikrin teknoloji tabanlı olup olmadığı, form içeriğinin yeterli seviyede doldurulup doldurulmadığı kriterleri göz önünde bulundurularak değerlendirildi.

Ön elemeyi geçen iş fikirleri teknolojik alanlara (yazılım, elektrik, elektronik, sağlık, biyoteknoloji, elektromekanik, makine, kimya, veterinerlik) göre ayrıldılar ve bu iş fikirlerine sahip girişimciler jüri önünde 10’ar dakikalık sunum yaptılar.

Bu oturumda jüri; iş fikirlerinin teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu vb. yönleri değerlendirerek ikinci ön elemeyi gerçekleştirdi.

Toplamda yazilim alaninda değerlendirmeye katılan 11 projeden 6’sı için iş fikirlerinin her anlamda test edilmesi, geliştirilecek ürünlere yönelik pazar analizi yapılması, iş fikirlerinin ürüne dönüşme ve ticarileşme noktasında yapılması gereken faaliyetlerin her aşamasında gerekli danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlanacak.

BİGG, 2015 yılında TÜBİTAK tarafından 1512 adıyla kurulan, daha sonra Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG Programı) adını alan ve iş fikri olan genç girişimcilere iş rehberliği, girişim kampları, eğitimler, ön kuluçkalık vb. konularda destek vermek amacıyla kurulmuş bir girişimcilik programıdır.

Bünyesinde TÜBİTAK’la birlikte girişimcilere destek veren başka kuruluşlar da yer almaktadır. Bu kuruluşlar tarafından sağlanan destekler sonucunda iş fikirlerini geliştiren girişimciler TÜBİTAK tarafından verilen 150 bin TL’lik hibe desteği alabilmek için düzenlenen yarışmaya katılmaktadırlar.

SON YAZILAR

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler e-Müstahsil Makbuzu’na Geçecek?

29 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya Geçecek?

5 Nisan 2022 DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2022 Tarihinde Kimler Zorunlu Olarak e-Dönüşüm’e Geçecek!

25 Mart 2022 DEVAMINI OKU
© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.