Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Başarı Hikayeleri

Ceva Logistics e-Fatura’da Digital Planet’i tercih etti

Ceva Logistics

Uluslararası taşımacılık ve kontrat lojistiği alanlarında uzman olan EGL ve TNT Logistics’in birleşmesiyle 2007 yılında kurulan Ceva Logistics, pazarın öncü şirketleri arasında yer alıyor. Otomotiv, hızlı tüketim malları, perakende, teknoloji ve üretim (endüstri) alanlarında uçtan uca hizmetler sunan Ceva Logistics, faaliyet gösterdiği 170’ten fazla ülkede bu sektörlerin önemli oyuncularıyla yakın iş birliği içerisinde çalışıyor.

Faturalama süreçleri konusundaki hassasiyetleri ve yasal yükümlülüklerin sağlanmasına yönelik yaklaşımları neticesinde Ceva Logistics, e-Fatura’ya geçiş için önemli bir adım atarak Digital Planet’in özel entagratörlüğünü tercih etti. Ceva Logistics Mali İşler Müdürü Ertuğrul Baran Digital Planet ile ilgili olarak şunları aktardı: “Tanıdığımız bir firmanın tavsiyesi üzerine Digital Planet’le temas kurduk ve çalışmaya başladık. Digital Planet’in e-Fatura konusunda en baştan beri uzmanlaşan bir firma olduğunu biliyoruz. Muhtemelen de bu yüzden önde gelen bir çözüm sağlayıcı… Pratik ve çözüm odaklı yaklaşım sergileyen bir ekip olmalarının yanı sıra, ihtiyaçlarımızı tam olarak anlayabilmeleri onları seçmemizde etkili oldu.”

“Kağıt faturayı azalttık”

“Daha önce IT birimimizde yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla yaklaşık 15-20 gün içinde e-Fatura’yı devreye aldık. 1 Nisan tarihinden itibaren pek çok müşterimiz gibi biz de e-Fatura üretmeye başladık. Farklı bölgelere yayılmış bir yapıda olduğumuzdan şu anda bazı birimlerimizde kağıt fatura kullanımı kısmen devam ediyor. Ancak İstanbul çevresinde ve sanayinin yoğun olduğu kısımlarda önemli oranda e-Fatura’ya geçtik, kağıt fatura kullanımını aşama aşama azaltıyoruz” diyen Baran, altyapıların izin verdiği ölçüde herkesin e-Fatura’ya geçiş yapacağını dile getirerek, mevcut geçiş sürecinde yaşanan sorunların aşılacağını ve muhtemelen 5 yıl sonra ülke olarak e-Fatura’ya tamamen adapte olacağımızı vurguladı. Rekabette eşitlik için e-Fatura… Ertuğrul Baran, e-Fatura’nın getireceği avantajları şöyle sıraladı: “Devlet açısından kayıt dışılığın önüne geçilmesinin mümkün olacağını ve devlet gelirlerinin çok daha düzgün toplanabileceğini söyleyebilirim. Kağıt üzerindeki serbestliğin azalması ve artan şeffaflık sayesinde e-Fatura’nın, firmalara rekabet ortamında eşitlik getireceğini öngörmek zor değil. Diğer taraftan karşılıklı mutabakatlardaki sorunların azalması da uzun vadede diğer bir avantaj olarak karşımıza çıkabilir.”

© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.