Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Başarı Hikayeleri

Çelebi Türkiye en çok e-Fatura işleyen platformunu seçti!

Celebi Hava Servisi

Türk hava taşımacılığının ilk özel yer hizmetleri şirketi olarak 1958 yılında kurulan Çelebi Hava Servisi, Türkiye’ye uçan birçok havayolu şirketine hizmet veren öncü bir kuruluş olma özelliği taşıyor. 250’den fazla müşterisine her zaman en kaliteli hizmeti sunmayı hedefleyen Çelebi Hava Servisi’nin gücü Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası arenada da kendini gösteriyor. Sayısı 3 bin 500’ün üzerindeki yetkin çalışanıyla Çelebi Hava Servisi, Avrupa’da da sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Artan müşteri sayısı ve paralel olarak artan iş hacmi, kurumun faturalama süreçlerine de yansıyor.

“İşi uzmanına teslim ettik”

Ayda ortalama 15 bin fatura üreten Çelebi Hava Servisi, e-Fatura konusunda yasaların getirdiği yükümlülükler kapsamında e-Fatura dönüşüm sürecini gerçekleştirerek faturalama işlemlerinin yüzde 50’sini Digital Planet’e emanet etmiş oldu. Maliye Bakanlığı’nın zorunluluk kapsamına aldığı mükellefler içerisinde olmaları nedeniyle e-Fatura sistemi çalışmalarına başladıklarını dile getiren Çelebi Hava Servisi Mali İşler Müdürü Mustafa Tarık şunları söyledi: “Yeni bir sistem olması nedeniyle kritik bir süreç olacağını öngördüğümüz e-Fatura dönüşümünde, EFKS alanında tecrübeli bir iş ortağı ile daha sağlam adımlar atabileceğimizi gördük. Böylece bir özel entegratör ile sisteme dâhil olmaya karar verdik.”

“Digital Planet ilk defa, Maliye Bakanlığı’nın entegretör listesinde yayımlandığında dikkatimizi çekti. Fatura takibinin yapılacağı portal sistemlerinin hazır olması ve EFKS sistemindeki tecrübeleri Digital Planet’i seçmemizdeki en önemli faktörler oldu” diyen Mustafa Tarık, sistemin uzun vadede kurumlara sağlayacağı faydaları sıraladı: Fatura teslim sürelerinin kısalması, fatura basım ve arşivleme maliyetlerinden, fatura gönderim ve fatura kayıt maliyetlerinden tasarruf… e-Fatura için daha fazla destek…

Mevcut uygulamanın tek başına kağıt faturayı kaldırabilecek yeterlilikte olmayacağını belirten Tarık, “e-Fatura’nın akabinde çıkan e-Arşiv uygulamasının kağıt faturanın yok olma sürecinde çok etkili olacağını düşünüyoruz. Kağıt faturanın yok olması tüm mükelleflerin sisteme dâhil olmasıyla mümkün olacak. Bunun için de e-Fatura için gereken yatırım maliyetlerinin asgari seviyelere inmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.