Sizi Arayalım

Danışmanlarımızın sizinle irtibata geçmeleri için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

İlgilendiğiniz Çözümler
Bize nasıl ulaştınız?

Başarı Hikayeleri

ABank e-Fatura süreçlerini Digital Planet’e emanet etti

ABank

1950’li yılların başlarında temelleri atılan Anadolu Grubu, bugüne kadar Türkiye’nin lokomotif markalarını yaratmış önde gelen gruplardan biri… ABank, AYatırım ve ALease, Anadolu Grubu’nun finans sektöründeki varlığını sürdürdüğü markalar olarak her geçen gün bu alandaki ağırlığını artırıyor.

“Konusunda uzman bir entegratörle çalışmak istedik”

2013 yılında hisselerinin büyük bölümünün Katar’ın en büyük bankalarından CBQ tarafından satın alınmasıyla ABank’ın pazardaki önemi de arttı. Özellikle küçük ve orta boy işletmelere yönelik bankacılık hizmetleriyle geleceğe sağlam adımlarla ilerleyen ABank, teknolojik altyapısını günün şartlarına uygun hale getirmek için yatırımlarını sürdürüyor. ABank Bilgi Sistemleri KK&POS ve Diğer Bankacılık Uyg. Projeleri Bölüm Müdürü Nilüfer Aker, e-Fatura geçişini sağlamak için entegratör firma arayışlarının 2013 Temmuz ayında başladığını söyledi. “Finans sektörünün bir oyuncusu olduğumuzdan e-Fatura sistemine geçişimiz zorunlu hale gelmişti. Diğer taraftan uygulamaya geçiş için değişik yöntemlerin olması, birçok firmanın birbirinden farklı çözümler sunması kafaları karıştırıyordu” diyen Aker, çözüm için Digital Planet’e güvendiklerini belirtti. Nilüfer Aker, “Öncelikle güvenilir, beraber uyumlu çalışabileceğimiz, hızlı destek alabileceğimiz bir firma aradık. Digital Planet’in teknolojik altyapısının bizimle aynı olması bizim için bir avantajdı. Diğer taraftan bizim kararımızı etkileyen şey e-Fatura alanındaki hâkimiyetleri ve referanslarıydı” diyerek e-Fatura uygulaması hakkındaki görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “Tüketimin çok önemli olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Dünyada ve Türkiye’de geliştirilen elektronik çözümlerle aşırı tüketimin azaltılabileceği bilinen bir gerçek… Bu anlamda Türkiye’de de e-Fatura gibi bir uygulamayla elektronik ortamda faturaların gönderilmesi çok güzel bir gelişme oldu.”

“Kağıt fatura devri adım adım bitecek”

Henüz tüm firmalar bu uygulamaya geçmediğinden kağıt ortamından tamamen kurtulmadıklarını belirten Aker, “Bu sürecin çok uzun sürmeyeceğine inanıyorum. Bugün bankamıza ayda yaklaşık 3.800 fatura kesiliyor. Bunlardan 1.800 tanesi e-Fatura sistemi üzerinden geliyor. Yakın bir gelecekte kağıt fatura sayısının hızla azalacağını söylemek mümkün.”

e-Fatura’da Digital Planet…

Nilüfer Aker Digital Planet hakkında ise şunları vurguladı: “e-Fatura sistemiyle ilgili küçük büyük tüm sıkıntılarımızda en iyi çözümlerin sunulması ve çok kısa sürede dönüş yapılması bizi çok rahatlatıyor. Bize sunulan hizmetten çok memnunuz. Tüm firmalara Digital Planet’i kesinlikle tavsiye ederim.”

© Sovos Digital Planet 2022. Tüm Hakları Saklıdır.